Faraday Hakkında

Faraday Future, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir elektrikli araç (EV) üreticisi ve teknoloji şirketidir. Şirket, 2014 yılında Çinli işadamı Jia Yueting tarafından kuruldu ve merkezi Los Angeles, Kaliforniya’da bulunmaktadır. Faraday Future, sürdürülebilir enerji çözümlerine dayalı, kullanıcı odaklı ve ağ bağlantılı elektrikli araçlar geliştirmek ve üretmek amacıyla hareket etmektedir.

Faraday Future’nin en çok bilinen modeli FF91, tamamen elektrikli bir lüks SUV’dur. FF91, yaklaşık 370 mil (595 km) menzile sahip olacak şekilde tasarlanmıştır ve ileri seviye sürüş yardım sistemleri, yüksek hızda şarj yeteneği ve geniş iç mekanıyla dikkat çekmektedir. FF91, benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlayan bir dizi yenilikçi özelliğe sahiptir, bu özellikler arasında yüz tanıma teknolojisi, sanal asistan ve uyarlanabilir iç aydınlatma bulunur.

Faraday Future, FF91’in yanı sıra daha uygun fiyatlı bir model olan FF81 ve bir çok amaçlı araç olan FFV9’u da planlamaktadır. Faraday Future, mali zorluklar ve kurucu Jia Yueting’in borç sorunları nedeniyle bir dizi zorlukla karşılaştı. 2020 yılında Jia, Faraday Future’nin CEO’luk görevinden ayrıldı.

Faraday Fiyat Listesi

Faraday Haberleri

haraketli araba