Günsel Hakkında

Günsel, yavru vatan olarak bilinen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin otomobil markasıdır. Şirketin sloganı “yenilikçi, verimli ve zarif” olarak belirlenmiştir. Şirket ürettiği ilk aracı elektrikli olarak üretmiştir. Suat Günsel tarafından kurulan şirket bir aile şirketidir.

Günsel Tarihi

Günsel otomotiv firması 2016 yılında kurulmuştur. KKTC’nin yerli ve milli aracı olarak görücüye çıkmıştır. Değişin otomotiv sektörünü yakalamak için yüzde 100 elektrikli araç olarak B9 konseptini görücüye çıkardıktan sonra üretimine başlanmıştır. Bunun için Yakın Doğu Üniversitesi içerisinde Günsel Üretim Tesislerinin kurulumu başlamıştır.

2020 yılına gelindiğinde Günsel B9 aracı özel logosu ile birlikte görkemli bir organizasyon ile lansmanı yapılarak tanıtıldı. Bu etkinlik içerisinde aynı zamanda J9 modeli de görücüye çıkmıştır. Aracın ilk deneme sürüşleri ve ülke dışı ilk tanıtımı İstanbul’da bulunan MÜSİAT Expo 2020’de yapılmıştır. Aracın tanıtımın ardından ülkemizde ciddi bir ses getirdiği bilinmektedir.

Aracın ortaya çıkması için tüm tasarımcıların ve mühendislerin 1.2 milyon saatlik emek harcadığı aktarılmıştır. Aracın tüm çalışmaları tamamlandıktan sonra 2023 yılında yollara çıkması bekleniyor. Yüzde 100 elektrikli olacak araç ile firmanın KKTC ve Türkiye pazarlarına açılması planlanıyor.

Günsel otomotiv şirketi araçlarında elektrikli olmasının yanında MiniSUV modellerini taklit ettiği görülüyor. Özel bir tasarıma sahip olan araçlar özellikle tek kapılı olması ile dikkat çekiyor. İlk aracın 350 kilometre menzile sahip olması bekleniyor. Aynı zamanda 0-100 km’ye 7.7 saniye gibi bir sürede ulaşması aracın özellikleri arasında yer alıyor. 52,5 kWh bataryası ile sektörün yakından takip ettiği görülüyor. Firma araç içerisinde hem tasarımsal olarak hem de kullanılan teknoloji olarak çok farklı bir tarz benimsediğini net bir şekilde görmek mümkün oluyor.

Hızlı şarj özelliği ile 30 dakikada ciddi bir bölümü dolan aracın maksimum hızının 150 km olacağı aktarıldı. Bu sınır yazılım ile limitlemiyor. Araç için tüm üretim hatlarının tamamlandığı ve 2023 yılından itibaren seri üretime başlanarak satışa başlanacağı aktarılıyor.

Günsel Fiyat Listesi

B9 Fiyat Listesi

 B9
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

J9 Fiyat Listesi

 J9
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

Günsel Haberleri

haraketli araba