Honda CR-V
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Honda CR-V EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

CR-V Fiyat Listesi

Honda CR-V
CR-V 1.5L e:HEV Elegance
193 HP
Otomatik
Hibrit
935.200 ₺
CR-V 1.5L e:HEV Advance
193 HP
Otomatik
Hibrit
966.100 ₺
CR-V 1.5L e:HEV Style
193 HP
Otomatik
Hibrit
1.031.100 ₺

CR-V Resimleri

Honda CR-V

Honda CR-V Hakkında Genel Bilgiler

Honda CR-V, ilk olarak 1996 yılında satışına başlanan bir modeldir. Kompakt SUV olarak tasarlanan bu model firmanın en uzun süredir sattığı modellerden bir tanesidir. CR-V kısaltmasının anlamı Compact Recreational Vehicle olarak geçiyor. Aracın birçok farklı versiyonu dünyanın birçok noktasında firma tarafından satılmış ve kullanılmaktadır.

1995 yılında üretim bantına alınan bu araç birçok farklı kıtada üretilerek satılıyor. SUV bir tasarıma sahip olan aracın taban platformu Civic merkez alınarak üretilmiştir. Japonya, UK, Amerika, Meksika gibi birçok ülkede üretilmektedir. Aracın altıncı nesil versiyonu 2022 yılından itibaren üretilmeye başlanmıştır. Bu versiyon diğerlerine göre daha uzun ve daha yüksek olmasıyla dikkat çekiyor.

Honda CR-V Teknik Özellikleri

Honda CR-V altı farklı versiyonu bulunan bir modeldir. Kompakt SUV aracın altıncı nesil versiyonu diğerlerine göre daha geniş bir diz mesafesine sahiptir. Ayrıca yatar koltukları daha iyi bir şekilde yatabiliyor.

Aracın benzinli ve hibrit olmak üzere iki farklı motor seçeneği bulunuyor. Benzinli motoru 1,5 litre olarak sunulurken, hibrit motoru 2,0 litre olarak sunuluyor. CVT ve e-CVT olmak üzere iki farklı şanzıman sistemi bulunan Japon aracının uzunluğu 4694 mm, genişliği 1866 mm, yüksekliği 1682 mm olarak sunuluyor. Aracın tasarım koltuğunda Mitsuhiro Abe yer alırken, aracın temel platformu Honda Mimarisi olarak kabul edilen bir sistemdir.

Honda CR-V Yakıt Tüketimi Değerleri

Honda CR-V modeli için benzinli ve hibrit motorlar sunuluyor. Uygun yakıt tüketimlerine sahip olmasıyla dikkat çeken aracın şehir içi ve şehirler arası yakıt tüketim değerleri aşağıda ki gibidir. Bu yakıt değerleri 1.5 Litrelik VTEC şanzımana sahip benzinli motor için sunuluyor.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 8,6 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 6,2 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 7,1 litredir.

Bunun dışında diğer motor seçenekleri içinde benzer yakıt tüketim değerleri bulunuyor. Ancak hibrit motor seçeneği için yakıt değerleri daha ideal bir seviyede yer almasıyla dikkat çekiyor. Tercihinizi bunun gibi özelliklere göre yapabilirsiniz.

Honda CR-V Renk Seçenekleri

Honda CR-V altıncı nesil tasarım olarak diğerlerine göre daha sert ve keskin hatlara sahiptir. Elegance, Executive gibi donanım paketleri bulunan aracın aynı zamanda özel bir yapısı da bulunuyor. Bu yapıya göre elinizden gelenin en iyisini tercih etmeniz mümkün oluyor. Renk tercihleri arasında Metalik Gümüş, İnci Beyazı, Kırmızı, Kahverengi İnci, Çelik Gri, Metalik Kırmızı, Siyah İnci Metalik, Metalik Mavi gibi renkler skalada bulunuyor. Bunların yanında aracın konforunu ve gücünü arttırmaya yardımcı olan ek donanım paketleri de firma tarafından sunuluyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba