Honda E
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Honda E EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

E Resimleri

Honda E

Honda E Hakkında Genel Bilgiler

Japon firması Honda tarafından 2020 yılında üretimine başlanan Honda e modeli, tamamen pilli bir elektrikli süper mini otomobil olarak öne çıkıyor. Avrupa ve Japonya pazarında satış yapmak için hazırlanan bu araç 2017 yılında Almanya’da yapılan fuar programında ilk olarak tanıtılmıştır.

Honda e adı ile satışta yer alan bu aracın iç tasarımı Akinori Myoui, dış tasarımını Ken Sahara yapmıştır. Honda Civic’in altıncı nesil versiyonu hatırlatan çizgilere sahip olan bu araç Avrupa piyasasında ki elektrikli araçlar arasında en güçlü aktarma organlarına sahip model olarak dikkat çekiyor.

Honda E Teknik Özellikleri

Honda e modeli süper mini bir elektrikli model olmasının yanında 5 kapılı bir HB olarak kabul ediliyor. Tek vitesli bir şanzımana sahip olan araçta 35,4 kWh lityum iyon pil bulunuyor. Aracın menzil aralığı 220 kilometre olarak öne çıkıyor. 134 ile 152 beygir güçlere sahip olan araç için ayrıca 315 Nm tork bulunuyor.

Honda e, Euro NCAP testinden 4 yıldız aldı. Ayrıca birçok ödülünde sahibi oldu. 20212 yılında “Yılın Alman Otomobili” ödülünün sahibi olan araç bir Japon firması tarafından ilk olma özelliğine sahip oldu. Aracın iç kısmında 12,3 inç büyüklüğünde bilgi-eğlence ekranı bulunurken, 8,8 inç büyüklüğünde gösterge ekranı bulunuyor.

Honda e Yakıt Tüketim Değerleri

Honda e modeli tamamen elektrikli bir araçtır. AC ve DC şarj özellikleri bulunuyor. DC yani hızlı şarj ile pil kapasitesinin yarım saatte %80’lik kısmını şarj etmeyi başarıyor. 4 saatlik bir şarj ile yüzde yüz şarj oluyor. 35,5 kWh’lık pil gücüyle 220 km menzil kapasitesi ile dikkat çekiyor.

  • Ortalama enerji tüketimi 100 kilometrede 17,2 – 17,8 kWh’tir.

Menzil kapasitesi 210-222 km arasında değişebiliyor. 0’dan 100 kilometre hıza 8,3 saniyede çıkmayı başaran modelin maksimum hız limiti 145 km/s olarak sınırlanıyor. Tek bir elektrikli motora sahip olan süper mini model 154 beygir gücü olmasıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Boş ağırlığı 1526 kilo ile 1543 kilo arasında değişmesiyle öne çıkıyor.

Honda E Renk Seçenekleri

Süper mini bir HB olarak dikkat çeken Honda e farklı donanım paketleri ile pazarlanıyor. Aracın dış renk seçenekleri arasında sarı, beyaz, gri, siyah, mavi gibi renkler bulunuyor. Dış renk seçiminin yanında iç ambiyans, koltuk seçimi, eğlence detayları ve daha birçok detayın seçimini yapmanıza firma tarafından izin veriliyor. Hızlı şarj özelliği Honda e’yi tam bir şehir içi elektrikli araç olarak görülmesine neden oluyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba