Honda HR-V
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Honda HR-V EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

HR-V Fiyat Listesi

Honda HR-V
HR-V 1.5L e:HEV Elegance
107 HP
Otomatik
Hibrit
935.200 ₺
HR-V 1.5L e:HEV Advance
107 HP
Otomatik
Hibrit
966.100 ₺
HR-V 1.5L e:HEV Style
107 HP
Otomatik
Hibrit
1.031.100 ₺

HR-V Resimleri

Honda HR-V

Honda HR-V Hakkında Genel Bilgiler

Honda HR-V firmanın 1998 yılında üretim bandından indirdiği bir MPV modeldir. 3 ve 5 kapılı farklı versiyonları bulunan araç 4 silindirli bir motor ile birlikte sunuluyor. 1998-2006 yılında üretilen ve yaklaşık 7 yıl ara verildikten sonra 2013 yılından itibaren yeni versiyonu ile yollarda olan aracın 2021 yılından itibaren üçüncü versiyonu global olarak ve Kuzey Amerika ile Çin versiyonu olarak tekrar satışa sunuldu.

Honda HR-V’nin son versiyonu aynı zamanda motor olarak da değişmiştir. Benzinli motorlarının yanında tamamen elektrikli motorları ve hibrit motoru da bulunuyor. Hem ön hem de arka tasarımında ciddi değişikliğe giden model dünyanın birçok noktasında satışta yer alıyor.

Honda HR-V Teknik Özellikleri

Honda HR-V global üretiminin yanında Kuzey Amerika ve Çin pazarları içinde özel bir üretim adıyla sunuluyor. ZR-V adına sahip olan araç için farklı motor seçenekleri bulunuyor. Benzinli motoru standart olarak sunulurken, farklı güç ve menzil kapasitelerine sahip olan elektrikli motor seçeneği de bulunuyor. Avrupa pazarı için tek bir hibrit seçeneği bulunuyor.

Honda HR-V modelinin uzunluğu 4330 mm, genişliği 1790 mm ve yüksekliği 1580 mm değerlerine sahiptir. 53,6 ile 68,8 kWh pil seçenekleri sunulan aracın beygir güçleri de bu sebeple farklılık gösteriyor. Aracın boş ağırlığı 1250 kilo ile 1450 kilo arasında ciddi bir değişiklik gösterebiliyor.

Honda HR-V Yakıt Tüketimi Değerleri

Honda HR-V modeli için çok farklı güç, tork seçenekleri bulunuyor. Aktarma organları ve sürüş organları benzerlik gösteren bu modellerin yakıt değerleri de değişebiliyor. Ancak genelde çok yakın değerler olması sebebiyle bir MPV araca göre ideal bir tüketim dengesi ile sunuluyor.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 7,1 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 4,6 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 5,4 litredir.

Bu değerler bir MPV model için ideal olarak kabul edilebiliyor. Tabi yüksek hızlı kullanımlarda veya yoğun trafikte ki kullanımlarda bu değerler de değişim yaşanabilmektedir. Ek donanımlar ile bu değerler de artış yaşanabiliyor.

Honda HR-V Renk Seçenekleri

Japon firması HR-V modelini dünyanın birçok ülkesinde farklı versiyonları ve donanım seçenekleri ile sunuluyor. Bu donanımlar arasında ülkemizde satılanlar Elegance, Advance ve Style olarak karşımıza çıkıyor. Sizlerde bu konuda istediğiniz donanım paketini tercih etme hakkına sahip oluyorsunuz. Dış görünüm açısından sunulan renk skalası içerisinde Göktaşı Grisi, İnci Beyazı, Kristal Kırmızı, Kristal Siyah ve Platin Beyazı gibi renkler yer alıyor. Sizlerde bunların arasından istediğiniz gibi tercih yaparak özel bir HR-V modeline sahip olabiliyorsunuz.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba