MG Hakkında

MG ilk olarak 1920’li yıllarda kurulan bir İngiliz otomotiv şirketidir. MG Car Company Limited adına sahip şirket genelde spor sedanlar ve coupe araçlar üretmesiyle bilinmektedir. Firmanın adı MG, Morris Garages Limited’in kısaltmasından ortaya çıkmıştır. Günümüze kadar birçok kez el değiştiren firma önemli üretimlere imza atmış ve dünyanın en ilgi çekici spor otomotiv firmalarından birisi olmayı başarmıştır.

MG Tarihi

MG, MG Car firmanın kuruluş tarihi 1924 olarak kabul edilmektedir. Bir otomobil garajında başlayan serüven en ilgi çekici spor otomobillerinden birisini ortaya çıkarmıştır. Firmanın kurucusu olarak kabul edilen William Morris, 1935’e kadar bu şirketin tek sahibi konumunda yer almıştır. 1952 yılında firma BMC’yi oluşturmak için Austin ile birleşmiştir.

1967 yılında BMC’nin MG bölümü adını alan şirket, bundan sonra birçok kez el değiştirerek günümüze kadar gelmiştir. 2006 yılında Çinli firma Nanjing Otomobil Grubu tarafından satın alınmıştır. Firma günümüzde bu yapı altında üretimine devam etmektedir. 1924 yılında kurulan şirket günümüzde daha çok SUV ve  crossover tarzında araçlar üretmesiyle öne çıkmaktadır.

Son dmenmde elektrikli araçlar üretme konusunda önemli çalışmalar yapan firma özel yapısı ve tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Müşterilerine petrol, elektrik ve hibrit motor seçeneklerine sahip modeller sunuyor. Birleşik Krallık olarak bilinen bölgede 150’den fazla satış noktası ile çalışmalarına devam etmektedir.

MG Cars, birçok önemli motor sporunda yer almıştır. Bu yarışlar için  özel olarak üretim yaparak önemli başarılar elde edilmiştir. 2015 yılında son kez bir üreticiler şampiyonasında yer almıştır. Bu yarışlarda sayısız kez birincilik ve şampiyonluk elde etmeyi başarmıştır. Çinli firma yeni elektrikli ve hibrit araçlarını Hindistan pazarına da sunmaktadır. Piyasada ki en dikkat çekecek yapılardan birisi olmayı başarıyor.

Morris Garages isimli firmanın sloganı “Maket he Difference” olmuştur. Günümüzde bu yönde üretimler yapılmakta ve daha çok İngiltere’nin yoğun olarak nüfusa sahip olduğu ülkelerde satışları gerçekleştirmektedir. Şirketin günümüzde ki sahibi SAIC Motor Corporation Limited olarak bulunuyor.

MG Fiyat Listesi

ZS Fiyat Listesi

 ZS
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

ZS EV Fiyat Listesi

 ZS EV
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

E-HS Fiyat Listesi

 E-HS
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

Marvel R Fiyat Listesi

 Marvel R
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

MG Haberleri

haraketli araba