Bentley Continental GT
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Bentley Continental GT EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

Continental GT Fiyat Listesi

Bentley Continental GT
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

Continental GT Resimleri

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT Hakkında Genel Bilgiler

Bentley Continental GT firma tarafından 2003 yılından bu tarafa üretilen bir modeldir. Grand tourer lüks sınıfında yer alan araç günümüzde yenilenen versiyonları ile satışına devam etmektedir. 2 kapılı olan bu aracın üçüncü jenerasyonu yollarda yer almaktadır. Bunun yanında özel üretim modelleri de bulunmaktadır. Diamand Series, GTC Speed, Desing Series China, Supersport Convertible ISR gibi modelleri vardır.

2018 yılından itibaren üçüncü kez değişime uğrayan modeli satışta bulunan araçta V8 ve V12 motor seçenekleri vardır. Ayrıca araçta 8 ileri Porsche PDK şanzıman sistemi bulunuyor. Uzatılmış bir dingil yapısına sahip olan bu iki kapılı süper araba hızı ve sağlamlığı ile dikkat çekmektedir.

Bentley Continental GT Teknik Özellikleri

Bentley Continental GT teknik açıdan verimli bir araçtır. 6 litrelik çift turbolu W12 motoru ve 4 litrelik çift turbolu V8 motor seçenekleri araçta sunulmaktadır. 0’dam 100 kilometre hıza sadece 3,7 saniye ulaşabilen bu aracın maksimum hızı 333 km/s olarak belirlenmiştir. Özel bir devrimle kontrol sistemine sahip olan araçta ayrıca 626 beygir güç bulunuyor.

Araçta yüksek ve düşük basınçlı noktalara göre kendini ayarlayabilen yakıt enjeksiyon sistemi, start-stop teknolojisi, başlatma modu gibi birçok seçenek sunulmaktadır. Aracın teknik detayları ile birlikte dingil açıklığı 2,8 metre, uzunluğu 4,8 metre, genişliği 1,95 m ve yüksekliği 1,4 metredir.

Bentley Continental GT Yakıt Tüketimi Değerleri

İki kapılı spor otomobilin uygun yakıt tüketim değerleri de dikkat çekmektedir. Yüksek hızda daha az yakan düşük hızda 100 kilometrede 22,3 litreye kadar çıkabilen bu aracın şehir içi ve şehir dışı değerleri aşağıda ki gibidir.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 16,7 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 9,5 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 12,1 litredir.

Bentley Continental GT 6 litrelik V12 motoru için belirlenmiş ortalama yakıt değerleri bu şekildedir. Yüksek ve çok yüksek hızlı sürüşlerde aracın yakıt tüketimi 11 litre civarına kadar düşebilmektedir.

Dört çeker olan bu aracın boş ağırlığı 2244 kilodur. 358 litrelik bir bagaj hacmine sahip olan araç 6 ileri otomatik şanzımana sahiptir.

Bentley Continental GT Renk Seçenekleri

Bentley Continental GT için özelleştirmek için birçok seçenek vardır. Renk tercihleri için özel olarak sunulan renkler dışında standart olarak fabrika çıkış seçenekleri Cambric, Sirius, Flare ve Sterling modelleridir. 22 inç jantlar içinde farklı renk seçenekleri vardır. Bunların dışında sürüş kontrolü, konfor, bilgi ve eğlence içinde özellikle eklenebilen donanımlar vardır.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba