Dikkat Çeken Yeni Opel Grandland Tanıtıldı!

23 Nis 2024
0 Yorum
Dikkat Çeken Yeni Opel Grandland Tanıtıldı!
İÇİNDEKİLER

Opel, elektrikli ve hibrit motor seçeneklerine sahip olan yeni Grandland modelini tanıttı. Yeni model, önceki Grandland modeline göre daha sportif bir tasarıma sahip. Araç ön tasarımında, orta bölüme kadar uzanan Intelli-Lux Pixel Matrix HD farlar dikkat çekiyor. Aynı zamanda, farların bulunduğu “vizör” adı verilen bölümde Opel’in yeni logosu yer alıyor. Arka kısımda, farlarla uyumlu bir yapıda olan stop grubu ve bu grubun ortasında “Opel” yazısının aydınlatmalı bir şekilde tasarlandığını görmekteyiz.

İç mekan tasarımında, 16 inçlik bir multimedya ekranı ve yatay konumlandırılmış 10 inçlik bir dijital gösterge paneli bulunuyor. Yenilenen koltuklar ve direksiyon simidi aracın şıklığını artırıyor. Boyut açısından yeni Grandland, önceki modelden 173 mm daha uzun, 19 mm daha yüksek ve 64 mm daha geniş ölçülere sahip.

Teknik özelliklere gelince, Yeni Opel Grandland, Peugeot 3008 ile aynı olan STLA Medium platformu üzerine kurulmuş. Bu platform, aracın hem elektrikli hem de içten yanmalı motor seçenekleriyle sunulmasını sağlıyor. Elektrikli model, 400V’luk bir mimariye sahip ve 160 kW’a kadar DC hızlı şarj imkanı sunuyor. Ayrıca, bu versiyonun 700 km’ye kadar bir menzil sağlayacağı belirtiliyor ve çift motorlu bir versiyonun da ilerleyen dönemlerde piyasaya sürüleceği açıklandı.

İçten yanmalı modelde ise 1.2 litrelik benzinli motor, 48 volt sistemle entegre edilmiş bir hafif hibrit ünite olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca, 50 km elektrikli menzil sunabilen şarj edilebilir bir hibrit versiyonun da mevcut olduğu belirtiliyor. Bu yeniliklerle donatılan Yeni Opel Grandland, hem performans hem de çevreci özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Popüler Opel Modelleri

haraketli araba