Dünyanın En Pahalı Arabası Hangisi? En Pahalı 12 Araba

06 Ağu 2022
0 Yorum
Dünyanın En Pahalı Arabası Hangisi? En Pahalı 12 Araba
İÇİNDEKİLER

Dünya üzerinde birçok araba modeli var. Ancak bunların aralarından sadece bazıları özel olarak üretiliyor ve çok yüksek fiyatlara satılıyor. Bu araçların birçok özelliği olması da buna neden oluyor. Yüksek kaliteye sahip olması, yüksek hıza kısa sürede ulaşabilmesi de bu araçların tercih sebepleri oluyor.

Bu araçlar arasında en pahalı olan model Rolls-Royce markasına ait olan Boat Tail modeli olarak dikkat çekiyor. Özel üretim olan bu model 20 milyon pound değeri ile 2022 yılında dünyanın en pahalı arabası olma özelliğini taşıyor. Bir gemiyi andıran tasarımı ve özel birçok detayı ile kaliteyi yaşamak isteyenlerin en önemli tercihi olarak dikkat çekiyor.  Tabi bunun yanında bu listede her zaman önde olan diğer modellerde şu şekilde sıralanıyor.

En Pahalı Otomobil Listesi

Dünyanın en pahalı otomobilleri listesi sürekli olarak değişiyor. Bunda gelen taleplerin etkisi olduğu kadar aynı zamanda kullanılan teknolojilerinde artmasında büyük bir etki var. Özel üretim olan bu araçlar genelde özel eklemeler yapılarak sahiplerine sunuluyor. Birçok lüks model özel koleksiyonlar arasında yer aldığı için çok fazla yollarda karşımıza çıkmıyor.

Rolls-Royce Boat Tail

İngiliz markası Rolls-Royce tarafından üretilen Boat Tail 20 milyon pound değeri ile dünyanın en pahalı arabaları arasında yer alıyor. 5,8 metre uzunluğa sahip olan bu aracın arka tarafında bir softa takımı, buzdolabı, kokteyl masaları ve açılır sandalyeler bulunuyor. V12 motora sahip olan araç 563 beygir gücüyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Pagani Zonda HP Barchetta

Pagani markası tarafından üretilen Zonda HP Barchetta 17,5 milyon dolarlık değeri ile dünyanın en pahalı araçları arasında yer alıyor. Sadece 3 tane üretileceği bilinen aracın 789 beygir güce sahip olması bekleniyor. 0-100 kilometreye sadece 3,1 saniyede ulaşan araç maksimum hız olarak sürücüsüne 338 kilometre hız yapma imkanı sunuyor.

Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce markası tarafından üretilen Cullinan modeli lüks sınıf SUV araçlar arasında en ilgi çekici modeller arasında yer alıyor. 2,7 ton ağırlığında olan araçta 6,75 litrelik V12 motor bulunuyor. 850 Nm torka sahip olan araç sahiplerine 563 beygir gücü kullanma şansı sunuyor. Özel üretim olan Cullinan modelleri dünyanın en pahalı modellerinden birisi olarak sunuluyor.

Mercedes-Benz Maybach S680

Mercedes-Benz tarafından üretilen Maybach serisi dünyanın en lüks araçları arasında yer alma konusunda her zaman iddialı oluyor. Maybach S680 modeli bu konusunda en iddialısı olarak öne çıkıyor. V8 ve V12 olmak üzere çift motora sahip olan model dünyanın en ilgi çekici iç donanım yapısına sahip olan araçlardan birisidir. Eğlenceli iç tasarımı, özel güvenlik önlemleri ve yolda ki yükse hızlı yapısı ile tercih ediliyor.

Lamborghini Aventador

Lamborghini tarafından 2011 yılında ilk defa üretilmeye başlayan Aventador modeli günümüzde en ilgi çekici araç modelleri arasında yer alıyor. 2 kapılı olan bu model Filippo Perini tarafından tasarlanmıştır. Aventador LP 780-4 Ultimae modeli en son çıkan sürümü olarak yer almaktadır. Milyonlarca dolar değere sahip bu model en ilgi çekici süperspor arabalar arasında yer alır.

Lamborghini Sian Roadster

Lamborghini arafından üretilen Sian Roadster sadece 19 adet üretilecek bir araç olarak tanıtıldı. 820 beygirlik bir motora sahip olan bu İtalyan süper nadir bir araç olmasıyla dikkat çekiyor. Üstü açılabilen spor otomobilleri sevenlerin tercih edeceği bu model özel hava kanalları, hidrolik arka kanat sistemleri ve çarpısı detayları ile öne çıkmayı başarıyor.

Ferrari SF90 Stradale

Ferrari SF90 Stradale modeli İtalyan markasının en son ürettiği model olarak dikkat çekiyor. 986 beygir güce sahip olan bu araç 0-100 kilometreye 2 saniye içerisinde ulaşabiliyor. Müthiş bir hızlanma yapısına sahip olan araç hibrit motor gücüne sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Aracın motor gücü V8 motorun yanında bulunan üç elektrikli motordan gelmesiyle de dikkat çekiyor.

Bugatti Chiron

Bugatti tarafından üretilen Chiron modeli 2016 yılından 2022 yılına kadar sadece 500 adet üretilmesiyle dikkat çekiyor. Araç adını özel bir yarışçı olan Louis Chiron’u onurlandırmak için bu ismi almıştır. 2 kapılı bir spor otomobil olarak sunulan Chiron kalitesiyle her zaman en pahalı otomobiller arasında yer almasıyla dikkat çekiyor.

Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire çıktığı dönemde dünyanın en pahalı otomobili unvanına sahip olmuştur. 13,4 milyon dolarlık bir değere sahip olan araç özel tasarımı ile dikkat çekmeyi başarmıştır. 16 silindirlik bir motora sahip olan araç 0-200 kilometreye sadece 6,1 saniyede ulaşmasıyla dikkat çekiyor. 400 kilometrenin üzerine çıkabilen bir güce sahip olan model özel olarak üretilip teslim ediliyor.

Bugatti Centodieci

Bugatti Centodieci, markanın 110. yılına özel olarak üretilen bir modeldir. 10 adet üretilen araç hiper otomobil sınıfında yer almaktadır. Arka tarafında yer alan sabit kanat, daraltılmış ızgara yapısı, 1600 beygir güce ulaşabilme kapasitesine sahip olan 8 litrelik V16 motoru ile dikkat çekmektedir. 380 km/s maksimum hıza sahip olan araç 0-100 kilometreye 2,4 saniyede ulaşmasıyla dikkat çekiyor.

Bugatti Divo

Bugatti Divo, 2019 yılında ilk defa tanıtılan bir modeldir. 40 kopya olarak üretilen süper araba özel tasarımı ve renk skalası ile dikkat çekiyor. Modelin W16’lık 8 litrelik bir motoru bulunuyor. Dört turbo beslemesi bulunan araç 7 ileri DSG şanzımanı bulunuyor. 2 kapılı bir coupe olan bu model en pahalı modeller arasında en üst sıralarda yer almasıyla dikkat çekiyor.

Bentley Flying Spur

Bentley Flying Spur, markanın çıkardığı en özel serilerden birisi olarak dikkat çekiyor. 542 beygirlik V8 motora sahip olan araç aynı zamanda hibrit güç imkanıyla gücünü arttırmayı başarıyor. Tamamen birçok noktası el yapımı olan modelin 2022 model versiyonu en pahalı araçlar arasında yer alıyor. Bir drag aracına benzeyen yapısı ile dikkat çeken araç kaliteli tercih yapmak isteyenler için öne çıkıyor.

haraketli araba