Fiat Panda
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Fiat Panda EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

Panda Fiyat Listesi

Fiat Panda
Panda City 1.0
70 HP
Manuel
Hybrid / Benzin
792.900 ₺
Panda Cross 4x2 1.0
70 HP
Manuel
Hybrid / Benzin
849.900 ₺

Panda Resimleri

Fiat Panda

Fiat Panda Hakkında Genel Bilgiler

Fiat Panda, firmanın ilk olarak 1980 yılında üretmeye başladığı bir modeldir. Avrupa’nın en küçük otomobilleri arasında yer alan Panda modeli, 2003 yılında yeni nesil olarak piyasaya sunulmuştur. Bu modeli Avrupa’da yılın otomobili ödülünün sahibi olmuştur. Panda üçüncü nesil olarak 2011 yılından itibaren yenilenerek tekrar piyasaya sunulmuştur. Farklı motor çeşitleri bulunan araç modern bir tasarıma sahip olmuştur.

Fiat Mini platformu üzerine inşa edilen üçüncü nesil Panda modeli İtalya’da üretilmeye başlanmıştır. Panda Classic olarak tanıtılan bu model firmanın Avrupa’daki en popüler araçlarından birisi olmayı başardı. Mini bir araç olmasına rağmen 4*4 özelliğinin olması dikkat çekici bir detay olarak öne çıktı.

Fiat Panda Teknik Özellikleri

Fiat Panda üçüncü nesil 4 farklı şanzıman ile dünyanın birçok ülkesine satılmaya başlandı. Firmanın ürettiği en küçük model olan otomobilin uzunluğu 3686 mm, genişliği 1672 mm, yüksekliği 1605 mm ölçülere sahiptir.

Boş ağırlığı 940 kilo ile 1115 kilo arasında değişen araç ilgi çekici tasarımı ile tam bir şehir için model olarak sunuluyor. Araç için sunulan motor seçenekleri arasında benzinli, dizel, LPG ve hibrit motorlar bulunuyor. Bu aracın en önemli özelliği düşük yakıt tüketimi olması dikkat çekiyor. 4 çeker özelliğe sahip modeli de bulunan Panda, kaliteyi ve konforu sürücüye sonuna kadar sunmaya çalışıyor.

Fiat Panda Yakıt Tüketimi Değerleri

Fiat Panda birden fazla motor seçeneği ile sunulması sebebiyle yakıt tüketim değerleri farklılık gösteriyor. Üçüncü nesil ile birlikte sunulan 0.9 litrelik 85 beygir güce sahip TwinAir motoru için yakıt tüketimi değerleri aşağıda ki gibidir. Bu araç ayrıca 4×4 olması sebebiyle de dikkat çekiyor.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 6 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 5,7 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 5,8 litredir.

0’dan 100 kilometre hıza 12,7 saniyede ulaşabilen araç şehir içi kullanımı konusunda en ideal tercihler arasında yer alıyor. Maksimum hız sınırı 164 km/s olarak sınırlanması dikkat çekicidir.

Fiat Panda Renk Seçenekleri

Fiat tarafından sunulan diğer modellerde olduğu gibi bur araç içinde farklı iç ve dış donanım seçenekleri bulunuyor. Bu seçeneklerin arasında en dikkat çekici olanı tercih etmek size kalıyor. Dış renk için kırmızı, siyah, beyaz, mavi ve gri gibi ana renklerin farklı tonları sunuluyor. Alternatif renk seçeneği içinse firmanın kendisi ile irtibata geçmeniz isteniyor.

İç donanım ve dış donanım eklemeleri sayesinde Fiat Panda aracını kendinize has, uygun ve tarza sahip bir şekilde satın almanıza olanak sağlanıyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba