Fiat Ulysse
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Fiat Ulysse EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

Ulysse Fiyat Listesi

Fiat Ulysse
Fiat Ulysse Lounge Maxi 2.0
177 HP
Otomatik
Dizel
833.900 ₺

Ulysse Resimleri

Fiat Ulysse

Fiat Ulysse Hakkında Genel Bilgiler

Fiat firması tarafından 1994 yılında üretilmeye başlanan Ulysse modeli 2010 yılında üretimi tamamlanmıştır. Bir MPV yani çok amaçlı araç olarak tasarlanan bu model iki nesil olarak üretilerek satışa sunulmuştur. İçerisinde ESP ve otomatik klima özellikleri bulunan araçta dizel ve benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunuluyor.

Fiat Ulysse modelinin ilk nesli 1994 ile 2001 yılları arasında üretilmiştir. Aracın ikinci versiyonuysa 2001 ile 2010 yılları arasında üretim hattında yer almıştır. Fiat tarafından alınan kararlar bu MPV modelin üretimine 2010 yılından itibaren son verilmiştir. Bu aracın ikinci el satışı hala piyasaya devam etmektedir.

Fiat Ulysse Teknik Özellikleri

Fiat Ulysse bir MPV modeldir. Yani bir aile aracı olarak tasarlanmış ve satışa sunulmuş bir modeldir. Benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunuyor. Ancak bir aile aracına göre çok yüksek motor güçlerine sahip olması dikkat çekiyor. İkinci nesil ile birlikte üretilen 3.0 litrelik JTD motoru 203 beygir güç ile birlikte sunuluyor.

Geniş bir iç hacmine sahip olan araç farklı iç donanım seçenekleri ile birlikte sunulmuştur. Firma tarafından yapılan açıklamada 2022 yılından itibaren E-Ulysse adına sahip bir elektrikli modelin modern tasarım ile birlikte satış sunulması bekleniyor. Bu konuda çalışmaların devam ettiği ve yakın bir gelecekte yeni Fiat Ulysse modelinin yollarda olması bekleniyor.

Fiat Ulysse Yakıt Tüketimi Değerleri

Fiat Ulysse modeli tarafından üretilen 2004 model 136 beygir güce sahip olan 2 litrelik motoru için belirlenen ortalama yakıt tüketim değerleri aşağıda ki gibidir. Yeni elektrikli versiyonu daha ekonomik olması beklense de bu araçların yüksek yakıt tüketimine sahip olduğu görülüyor.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 12,3 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 7,3 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 9,1 litredir.

80 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan bu model saate 185 km/s hıza ulaşabilme kabiliyetine sahiptir. 0’dan 100 kilometre hıza 12,2 saniyede ulaşabilen araçta 190 Nm tork bulunuyor.

Fiat Ulysse Renk Seçenekleri

Fiat Ulysse iç donanım anlamında farklı seçeneklere sahip ve dönemine göre ileri teknoloji kullanılarak üretilen bir model olma özelliğin ile üretilmiştir. Kaliteli ve öz güvenli bir tasarıma sahip olan araç için dış renk seçenekleri arasında mavi, siyah, siyah ve kırmızı gibi renkler bulunuyor. Bunların dışında daha çok ABD’ye satılan bu model için özel renkler de bulunuyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba