Yeni Opel Astra, Eylül Ayında Türkiye’de!

08 Ağu 2022
0 Yorum
Yeni Opel Astra, Eylül Ayında Türkiye’de!
İÇİNDEKİLER

Almanya’nın güçlü markalarından birisi olan Opel tarafından üretilen yeni Astra’nın Eylül ayından itibaren Türkiye’de satışa çıkması bekleniyor. Farklı bir tasarım yapısına sahip olan bu yeni Astra’nın daha yenilikçi ve güçlü bir motora sahip olması bekleniyor. İleri teknolojilerin sonuna kadar kullanıldığı bu hatchback modelin Eylül ayından itibaren ülkemizde satışa çıkması bekleniyor.

Opel tarafından yapılan açıklamada şirketin CEO’su olan Florian Huettl’in açıklamalarına değinildi. Şirketin bu modeli Rüsselsheim’de bulunan merkezinde tasarlandığı ve geliştirilerek üretim için hazır hale getirildiği aktarılıyor. Bu yeni Astra’nın markanın aynı zamanda yenilikçi felsefesinin ilk ürünleri arasında yer aldığı da aktarılıyor.

Yeni Opel Astra’nın Özellikleri

Yeni Opel Astra’nın ülkemizde satılacak olan ilk versiyonunun 1.2 litrelik turbo benzinli seçeneği olması bekleniyor. 110 beygirlik bir motor gücüne sahip olacak bu araçta iki tip şanzıman bulunuyor. 6 ileri manuel şanzıman ile aynı zamanda 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunuluyor.

Ayrıca ülkemizde yakın zamanda Astra modelinin elektrikli versiyonun da satış listesinde olması bekleniyor. Hibrit olacak bu seçeneğin 1.6 litrelik turbo motora eklenen elektrikli motor ile birlikte toplamda 180 beygir güce sahip olması bekleniyor.

Kalabalık aileler için özel olarak tasarlanan aracın 422 litrelik geniş bir bagaj kapasitesi olduğu görülüyor. Katlanabilir koltuklar sayesinde bu kapasitesinin toplamda 1339 litreye kadar ulaşması bekleniyor. Bu özelliği aynı segmentte bulunan diğer modellere göre daha yüksek bir kapasiteye sahip olduğu görülüyor.

2022 Opel Astra Donanım Seçenekleri

Eylül ayından itibaren Opel Türkiye tarafından satışa sunulacak olan Astra’nın güçlü yapısı ile dikkat çekeceği görülüyor. Dört farklı donanım seçeneği bulunan bu aracın Elegance, GS Line, Edition ve Ultimate olmak üzere istediğini almanız mümkün oluyor.

Donanım seçeneklerine göre 16, 17 ve 18 inçlik büyük jantları olması bekleniyor. LED-Matrix far sisteminin yanında stoplarının led olacağı da aktarılıyor. Ses sitemi için 8 hoparlöre sahip olan Hİ-Fi sistemi sunulurken, ısıtmalı arka ve ön koltuklar da dikkat çekiyor. Aracın ön kısmında 10 inçlik iki tane ekran olacak. Birisi gösterge paneli olurken diğeriyse dokunmatik multimedya ekranı olarak dikkat çekiyor.

Rahatça park edilmesi için 360 derece park kamerası olacak araçta kablosun şarj özelliği, Head-Up Display özellikleri de bulunuyor.

2022 Opel Astra Fiyat Listesi

Yeni Opel Astra’nın Eylül ayından itibaren satışına başlaması bekleniyor. Ancak aracın şuan için net olarak bir satış rakamı bulunmuyor. Bu rakamın daha sonra Opel tarafından açıklanacağı aktarıldı. Donanım seçenekler ile özel bir yapıda sunulacak aracın ancak ülkemizde satışa çıktıktan sonra verimi ve kapasitesi hakkında net bilgi almak mümkün olacağı tahmin ediliyor.

Her anlamı ile özel bir görüntüye sahip olacak olan bu yeni Opel Astra’nın markanın bundan sonra takip edeceği felsefesini ortaya koyacak ilk model olması açısından da dikkat çekiyor.

En Çok Tercih Edilen Opel Modelleri

haraketli araba