Bentley Bentayga EWB
Uzunluk
5012 mm
Genişlik
1998 mm
Yükseklik
1694 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
605 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Bentley Bentayga EWB EuroNCap
2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
93
Çocuk Yolcu
Güvenliği
87
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
73

Bentayga EWB Fiyat Listesi

Bentley Bentayga EWB
Quattro 4.0 Turbo FSI 600 hp Tiptronic
3996cc
Otomatik
Benzin
7.488.637 ₺

Bentayga EWB Resimleri

Bentley Bentayga EWB

Bentley Bentayga EWB Hakkında Genel Bilgiler

Bentley Bentayga EWB ilk olarak 2022 yılında piyasaya sunulmuştur. Bentayga ilk olarak 2016 yılında piyasaya sunulduktan sonra EWB versiyonu daha uzun dingil mesafesine sahip olacak şekilde piyasaya sunulmuştur. Bunun amacı daha konforlu daha güvenilir ve daha sağlam lüks sınıf bir SUV olarak amaçlanmasıdır.

Bu modelin piyasaya sunuluş amacı Bentyle Mulsanne’nin yerini almasıdır. V8 motora sahip olan araçta çift turbo çıkışı ve 4 litrelik bir motor bulunuyor. 542 beygir güce sahip olan bu özel model viraj denge çubukları, arka tekerlekten güç alabilen detayları ile sınıfının en iyileri arasında yer alıyor.

Bentley Bentayga EWB Teknik Özelikleri

Bentley Bentayga EWB’de bulunan EWB’nin açılığı Extended Wheelbase Range ‘dir. Yani daha uzun dinlik mesafesinin kısaltması olarak piyasaya sunulan bir modeldir. 4 litrelik benzinli motoru 542 beygir ve bununla birlikte 770 Nm torku sizlere sunuyor.

0’dan 60 kilometreye sadece 4,5 saniyede ulaşabilen bu araç uzun yollarda yüksek güvenlik detaylarının yanında maksimum derecede konfor sunması ile tanımlanıyor. Bentley markasına özel olarak anti-rol system sayesinde yolda olabilen tüm titreşimlerin emilmesine olanak sağlıyor. Maksimum hız limiti 290 kilometre olan bu araç 2514 kilo brüt ağırlıkla birlikte sunuluyor. Ayrıca 380 litrelik geniş bir bagaj kapasitede veriliyor. Dört çeker özelliği bulunan araç 5 metreden biraz uzun olmasıyla dikkat çekiyor.

Bentley Bentayga EWB Yakıt Tüketimi Değerleri

Bentley Bentayga EWB hakkında merak edilen en önemli detaylardan birisi yakıt tüketim değerleridir. 4 litrelik V8 motora sahip 550 beygirlik bu araçta otomatik şanzıman veriliyor. Bu araç için belirlenen ortalama yakıt tüketimi değerleri aşağıda ki gibidir.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 16,5 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 9,3 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 12 litredir.

Hıza göre yakıt tüketimlerinde ciddi değişikler oluyor. Araç yüksek bir hıza ulaştıkça aracın yakıt tüketimi değerleri 100 kilometrede 10 litreyi görebiliyor. Ancak çok düşük hızlarda kullanımda ortalama tüketim değeri 20 litre seviyesinin üzerine çıkabiliyor.

Bentley Bentayga EWB Renk Seçenekleri

Bentley Bentayga EWB almak isteyenler için firma tarafından sunulan sabit renk seçenekleri bulunuyor. Bunun için belirlenen renkler Cool Stone, Apparation, Hidden Depths ve Center Stage olarak sunuluyor. 21 inç jantlara sahip olan bu araçta jantların rengini ayarlamaya dahi izin veriliyor. Tabi bunların yanında daha fazla kişiselleştirme imkanı da araç sahibine tanınıyor.

Araç içinde ve dışında birçok ekipmanı, detayı ve özelliği kişiselleştirme şansı Bentley Bentayga EWB almak isteyenlere veriliyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba