Dacia Duster Modelini Bursa’da Üretmeyi Amaçlıyor!

03 Nis 2023
0 Yorum
Dacia Duster Modelini Bursa’da Üretmeyi Amaçlıyor!
İÇİNDEKİLER

Türkiye’deki otomobil üretimi sektörüne yeni bir soluk getiren Dacia markası, bir süre önce ülkemizde bir elektrikli model üretmek için çalışmalara başlamıştı. Şimdi ise, markanın yeni nesil Duster modelini Bursa’da üretmeyi amaçladığı resmen açıklandı.

Oyak Renault firması, Bursa’da yer alan tesisinin üretim kapasitesini artırmayı planlıyor ve Dacia Duster modelinin yeni nesli için yoğun mesai harcıyor. Şimdilik Fransız otomotiv devinden resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, bu duyurunun ilerleyen zamanlarda yapılması bekleniyor.

Hedefler oldukça yüksek: toplam üretim kapasitesi 500.000 adede ulaştırılmak isteniyor ve bunun 200.000 adedi Dacia Duster için ayrılacak. Geriye kalan 300.000 adetlik kısım ise Renault Clio ve Mitsubishi Colt modellerinden oluşacak.

Avrupa’da oldukça başarılı bir yıl geçiren Dacia Duster, geçen yıl kompakt sınıfta en çok satan 9. model olarak dikkat çekti ve toplam 149.648 adetlik satış gerçekleştirdi. Bu yılın satışları ise geçen yıla kıyasla yüzde 2 artış gösterdi.

Yeni nesil Dacia Duster modeli ise önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek. Geçtiğimiz yıl sadece Avrupa’da 573.800 adet satış gerçekleştiren Romanyalı otomotiv devi, yeni modeli ile de başarı grafiğini sürdürmeyi hedefliyor.

Yeni Duster, 8 inç dokunmatik ekranı, Apple CarPlay desteği, GPS navigasyonu ve geliştirilmiş 4×4 takip sistemi gibi birçok özellikle donatılmış durumda. Media Nav sistemi sayesinde yolculuk esnasında gözünüz yoldan ayrılmayacak. Ayrıca, USB ve bluetooth üzerinden telefonunuza rahat bir şekilde erişim sağlayabilir, aradığınız tüm bilgileri kolay bir şekilde multimedya ekranı üzerinden takip edebilirsiniz. En sevdiğiniz şarkıları 6 hoparlörlü müzik sisteminde dinlerken yüksek ses kalitesi de sizleri bekliyor.

En Çok Tercih Edilen Dacia Modelleri

haraketli araba