Ferrari’den Özel Tasarım: 812 Competizione!

14 Eyl 2023
0 Yorum
Ferrari’den Özel Tasarım: 812 Competizione!
İÇİNDEKİLER

Monterey Otomobil Haftası’nın öne çıkan etkinliklerinden biri olan Ferrari’nin prestijli Casa Ferrari mekânında düzenlenen özel bir etkinlikle, otomobil dünyasının merakla beklediği bir yeniliği tanıttı. Ferrari’nin bu özel etkinlikte tanıttığı parça, türünün tek örneği olarak nitelendirilen, eşsiz bir sanat eseri niteliği taşıyan ‘Ferrari 812 Competizione’. Bu muhteşem otomobil, Ferrari Stil Merkezi’nin -Centro Stile Ferrari- yaratıcılığını ve yenilikçi vizyonunu yeni bir seviyeye taşıyan ‘boş sayfa’ konseptinden esinlenerek hazırlanmış.

Ferrari‘nin Özel Tasarım ekibi tarafından, otomobil dünyasının en tutkulu koleksiyonerleri ve on iki silindirli otomobil hayranları için özel olarak tasarlanan 812 Competizione, sadece 999 örneği üretilen bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Bu otomobil, iç mekânında yer alan hatıra plaketiyle, tasarımının ardındaki orijinal ilhamı açıkça gözler önüne seriyor.

Bu proje, Ferrari Stil Merkezi ve Özel Tasarım ekibinin bir yıldan fazla süren yoğun ve yakın iş birliğinin bir ürünü. Bu süreçte, kusursuz teknik uygulama ile yaratıcılık ve sanatsal işçiliğin korunması arasında mükemmel bir denge kurmayı hedeflediler. Ferrari’nin baş tasarımcısı Flavio Manzoni’un rehberliğinde, ekip, 812 Competizione’yi şekillendiren ve ilham veren benzersiz detaylar üzerindeki çizimlerle, bu özgün otomobili bir sanat eseri haline getirdiler.

Bu özel tasarım harikası, 17 Ekim’de New York’ta düzenlenecek olan büyülü Ferrari Gala’da, Ferrari’nin seçkin müşteri topluluğuna sunulacak bir açık artırma ile satışa sunulacak. Gala’dan elde edilecek tüm gelirler, Ferrari’nin eğitime yönelik destek projelerini finanse ettiği hayır kurumlarına bağışlanacak.

Otomobilin iç mekânı da, dış tasarımı kadar dikkat çekiyor. 812 Competizione‘nin kokpitinde, yüzde 65 geri dönüştürülmüş polyesterden yapılmış ve Ferrari Purosangue’de dünya prömiyeri olarak tanıtılan yeni nesil Alcantara döşemeler kullanılmış. Bu döşemeler, genellikle deri kullanılan özel motifler için geliştirilen benzersiz bir teknikle, direkt üzerine işlenmiş tasarım çizimleriyle süslenmiş. Bu inovatif uygulama, aracın zarif iç döşemesine modern bir dokunuş katıyor. İç mekânın tamamlayıcısı olarak, yolcu bölmesinin halısı ve arka duvarında kullanılan sofistike siyah trilobal Superfabric materyalini görebiliriz.

Otomobil, sadece görsel bir şölen sunmakla kalmıyor; aynı zamanda, sürücüye maksimum performansı garanti ediyor. 812 Competizione, sahip olduğu bağımsız dört teker direksiyon sistemi ve 830 beygir gücündeki V12 motorun katkılarıyla, sürücüsüne yolculuk ve pist deneyiminde benzersiz bir çeviklik ve viraj hassasiyeti sunuyor. Ayrıca, Maranello’nun 12 silindirli motorunun efsanevi sesini, etkileyici bir güçle birleştiriyor, böylece sürücü, araçla tam bir bütünlük içinde, her zaman en üst düzeyde bir sürüş heyecanı yaşayabiliyor.

En Çok Tercih Edilen Ferrari Modelleri

haraketli araba