Lexus’un Lüks Modeli LM, Türkiye’de Satışa Başlıyor!

23 Eki 2023
0 Yorum
Lexus’un Lüks Modeli LM, Türkiye’de Satışa Başlıyor!
İÇİNDEKİLER

Lexus, otomobil dünyasında cesur bir adım atarak tamamen yeni bir segmente giriş yapıyor: Lüks minivan kategorisi. Marka, LM modeliyle özel jet konforunu yollara taşımayı hedefliyor ve bu modelde lüks tanımının zirvesini sunuyor. LM’nin Türkiye pazarına girişi iki farklı versiyonla oldu. VIP olarak adlandırılan ve sadece dört koltuklu ultra lüks versiyonu 10.900.000 TL fiyat etiketine sahip. Diğer yandan daha geniş aileler için tasarlanmış 7 koltuklu versiyon ise 8.900.000 TL fiyatla tüketicilere sunuldu.

Lexus, sürdürülebilirliği ve performansı bir araya getiren Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit teknolojisini bu modelde de kullanmaktan geri durmadı. LM modeli, 2.5 litrelik benzinli motoru ve elektrikli motoru bir araya getiren bu yenilikçi sistemiyle donatıldı. Bu sistem, aynı zamanda markanın diğer yeni modelleri olan NX 350h ve RX 350h’de de bulunuyor. LM 350h’nin güçlü motoru, 250 HP güç ve 239 Nm tork değerine ulaşıyor.

Fakat LM sadece motor gücüyle değil, aynı zamanda ileri sürüş teknolojisiyle de öne çıkıyor. E-Four adlı elektronik dört tekerlekten çekiş sistemi, LM’nin her iki versiyonunda da bulunuyor. Bu özellik sayesinde, araç ön ve arka tekerlekler arasındaki gücü, 100:0’dan 20:80’e kadar değişen oranlarda dağıtarak, her türlü zemin ve hava koşulunda mükemmel çekiş ve üstün yol tutuşunu garantiliyor. Bu, Lexus’un sadece konfor ve lükste değil, aynı zamanda güvenlik ve performansta da en iyisini sunma taahhüdünün bir yansıması.

Lexus, yeni minivan modeli LM ile otomobil dünyasında lüksün tanımını yeniden şekillendiriyor. Bu araç, sadece tasarım ve performansıyla değil, iç mekandaki yüksek kaliteli donanımlarıyla da öne çıkıyor.

Özellikle dört koltuklu LM versiyonu, adeta birinci sınıf uçak yolculuğunu karayoluna taşıyarak, benzersiz bir konfor ve deneyim sunuyor. Arka kısımda yer alan iki adet VIP koltuk, yolculukları adeta bir konfor şölenine dönüştürüyor. Bu koltukları tamamlayan 48 inçlik HD geniş ekran, yolculuklarınızda film ve müzik keyfini zirveye taşıyacak. Ayrıca, aracın ön ve arka kabinini birbirinden ayıran ses yalıtımlı separatör, yolculuğunuzu dış seslerden tamamen izole ediyor. Bunun yanı sıra, VIP koltukların yanında 14 litrelik bir buzdolabı, gökyüzünü araç içerisine taşıyan çift cam tavan ve Mark Levinson’un muhteşem 3D Surround Sound Ses Sistemi gibi lüks özellikler bulunuyor. Sıcaklık kontrolü içinse sofistike bir sistem olan Lexus Climate Concierge, sürücü ve yolcuların en ideal sıcaklıkta seyahat etmesini sağlıyor.

7 koltuklu modeldeyse, ön konsolun bağımsızlığını koruyarak çalıştırılabilen 14 inçlik arka multimedya ekranı yolculukları daha eğlenceli hale getiriyor.

LM‘in iç mekanında, yeni nesil aydınlatma teknolojisi sayesinde farklı kabin ambiyansları yaratmak mümkün. Dört koltuklu model, beş ayrı tema ve 14 renk tonuyla sizi farklı atmosferlerde yolculuklara davet ediyor.

Lexus, bu benzersiz modeli Türkiye’de Light Edition ve Dark Edition olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle sunuyor. Her iki seçenekte de Sonik Beyaz, Grafit Siyah, Sonik Titanyum ve Sonik Bordo gibi dört farklı gövde rengi mevcut. Ayrıca, 14 inç dokunmatik ekran, Lexus navigasyon sistemi, Otomatik Park Asistanı, Lexus’un üstün güvenlik özellikleri olan Lexus Safety System+, şık 19 inç alaşım jantlar, ısıtma ve soğutma özellikli koltuklar, masaj fonksiyonlu arka koltuklar, cam tavan, elektrikli güneşlikler ve elektrikle çalışan kayar kapılar/bagaj kapağı gibi zengin özellikler standart olarak sunuluyor.

Bazı Lexus Modelleri

haraketli araba