7 Kişilik Ticari Araç Grand Kangoo!

14 Eyl 2023
0 Yorum
7 Kişilik Ticari Araç Grand Kangoo!
İÇİNDEKİLER

Renault’un beğenilen Kangoo ailesinin üçüncü jenerasyonu, endüstrinin nabzını tutan prestijli Münih IAA Mobility 2023 fuarında bir kez daha büyüyerek, daha geniş bir kitleye hitap etmeyi hedefliyor. Yeni tanıtılan Grand Kangoo, sadece büyük ailelerin değil, geniş iç hacmi ve yüksek konfor seviyesiyle birçok işletmenin de ilgisini çekecek gibi görünüyor. Bu çok yönlü araç; benzinli, dizel ve elektrikli olmak üzere üç farklı güç ünitesiyle tüketicilerin karşısına çıkıyor, böylece her müşteri kendi ihtiyaçlarına en uygun modeli seçebilecek.

Henüz tüm detayları açıklanmamış olsa da, yeni modelin potansiyel özellikleri ve boyutları hakkında Kangoo L2 Van’ın özelliklerini baz alarak bazı tahminlerde bulunabiliriz. Bu ticari versiyon, etkileyici bir 4.910 mm uzunluğa ve 3.100 mm dingil mesafesine sahip, bu da fazladan yükleme alanı anlamına geliyor. Grand Kangoo’nun da bu boyutlara yakın ölçülerde olması bekleniyor, ki bu da onu segmentinde oldukça rekabetçi bir seçenek haline getirebilir.

Yeni Grand Kangoo, yalnızca geniş bir iç hacim sunmakla kalmıyor, aynı zamanda 7 kişiye kadar rahatlıkla oturma imkanı ve 500 litrelik geniş bir bagaj alanı da sunuyor. Koltuklar kolayca katlanabiliyor, bu sayede yükleme hacmi 3.750 litreye kadar genişleyebiliyor. Üstelik ön yolcu koltuğunu katlayarak, 3.11 metre uzunluğunda bile eşyaları rahatça taşıyabilirsiniz. Yeni modelde, toplamda 58 litrelik ek depolama alanı da bulunuyor.

Renault, bu yeni modelde müşterilere üç farklı donanım paketi sunuyor: Authentic, Equilibre ve Techno. Her biri, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve zevklerine hitap edebilecek bir dizi özellik ve konfor sunuyor. İç mekanın detayları da dikkat çekiyor; opsiyonel olarak sunulan fırçalanmış koyu ahşap döşemeler ve 10 inçlik geniş bilgi-eğlence ekranı, modern ve şık bir atmosfer yaratıyor.

Renault, güvenliği bir adım daha ileriye taşıyarak yeni modelde 14 farklı ADAS sistemi sunuyor, bu da aracın Seviye 2 otonom sürüş yeteneklerini destekliyor. Grand Kangoo, benzinli ve dizel motor seçeneklerinin yanı sıra, çevreye duyarlı tüketiciler için 122 beygir güç üretebilen bir elektrikli motor seçeneği de sunuyor. Bu elektrikli versiyon, 45 kWh kapasiteli bir lityum-ion batarya ile 265 kilometreye kadar menzil sunuyor ve 80 kW’lık bir DC hızlı şarj ünitesiyle sadece 10 dakikada 80 kilometre menzil kazandırıyor.

Bu heyecan verici yeni model, Renault’nun Kuzey Fransa’daki Maubeuge fabrikasında üretiliyor ve 2023 yılının sonlarında sipariş almaya başlayacak. Tüketiciler, 2024 yılının ilk çeyreğinde bu yenilikçi aracın teslimatlarını bekleyebilirler. Bu, Renault’nun pazara sunduğu bir diğer çığır açan araç olmaya aday görünüyor.

En Çok Tercih Edilen Renault Modelleri

haraketli araba