Renault Zoe E-Tech
Uzunluk
4687 mm
Genişlik
2163 mm
Yükseklik
1693 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
525 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Renault Zoe E-Tech EuroNCap
2017 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Zoe E-Tech Fiyat Listesi

Renault Zoe E-Tech
Zoe E-Tech Intense 80 kW Z.E. 50
108 bg
Otomatik
Elektrik
1.348.900 ₺

Zoe E-Tech Resimleri

Renault Zoe E-Tech

Renault Zoe E-Tech Hakkında Genel Bilgiler

Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından 2012 yılından bu tarafa üretimi yapılan bir elektrikli modeldir. 5 kapılı bir hatchback tasarıma sahip olan bu araç önden motorlu ve önden çekişli bir araç olarak sunuluyor. Aracın üretimi Fransa’da bulunan Flins-sur Seine’de yapılarak dünyanın birçok ülkesine satılıyor.

2012 Cenevre Otomobil Fuarında tanıtımı yapılan bu aracın geçmişi 2006 yılına kadar dayanmaktadır. 2015 ve 2016 yıllarında iki yıl üst üste dünyanın en çok satan elektrikli aracı olmayı başaran bu model günümüzde özellikle şehir içi kullanımında tercih edilen bir elektrikli araç olarak satışına devam ediliyor.

Renault Zoe E-Tech Teknik Özellikleri

Renault Zoe E-Tech modeli için üretilen 22 kWh boyutlarında lityum-iyon pil bulunuyor. Bu araca 88 beygir güç üretmesine yardımcı oluyor. Ortalama olarak 100 kilometre menzile sahip olması sebebiyle özellikle şehir içi kullanımında daha çok tercih ediliyor.

Aracın şarj olma süresi AC ve DC şarjına göre değişiklik gösteriyor. Araç şarj süresi 30 dakika ile 9 saat arasında değişiyor. Tam bir şehir için elektrikli araç olan Zoe için sadece DC şarj bulunuyor. Yeni modellerinde AC yani hızlı şarj girişinin de olması planlanıyor. Aracın yeni modellerinde 108 ve 135 beygir güce sahip motor seçenekleri de bulunuyor. En güçlü beygir seçeneğinde modelin 0’dan 100 kilometreye 9,5 saniyede ulaşması sağlanıyor.

Renault Zoe E-Tech Yakıt Tüketimi Değerleri

Renault Zoe E-Tech modeli önden şarj olabilen bir araçtır. Ön kısımda bulunan Renault logosunda yer alan şarj kısmı ile rahatça şarj edilmesi sağlanıyor. 52 kWh pil gücüne sahip olan motor seçeneği 108 beygir güç üretilmesine olanak sağlanıyor.

  • Ortalama 100 kilometrede enerji tüketim miktarı 17,2 kWh’dır.

Aracın maksimum hız sınırı 135 km/s olarak sınırlanıyor. 108 beygirlik elektrikli motorun yanında ayrıca 225 Nm tork gücü de sunuluyor. Aracın boş ağırlığı 1502 kilodur. Daha büyük pile sahip seçeneklerde bu ağırlık artış göstermektedir. 388 litrelik bagaj hacmine sahip olan aracın maksimum ağırlık taşıma limiti 486 kilodur.

Renault Zoe E-Tech Renk Seçenekleri

Renault Zoe E-Tech çok farklı renk ve donanım seçenekleri ile birlikte satışta yer alıyor. Gündelik bir kullanıma uygun olan bu araç cesur hatlarının yanında şık çizgiler, modern dokunuşları ile dikkat çekici bir yapı ile sunuluyor. Kırmızı, mavi, siyah, beyaz ve diğer renklerin bu araca özgü olan tonları renk skalası içerisinde sunuluyor. Konfor ve eğlence bakımından farklı seçeneklere sahip olan bu model bu sebeple de tercih ediliyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba