Renault Kangoo
Uzunluk
4687 mm
Genişlik
2163 mm
Yükseklik
1693 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
525 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Renault Kangoo EuroNCap
2017 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Kangoo Resimleri

Renault Kangoo

Renault Kangoo Hakkında Genel Bilgiler

Renault Kangoo ya da Renault Kangoo Express adıyla bilinen bu model hafif ticari araç olarak üretilerek satılıyor.  1998 yılında ilk olarak LCV segmentinde bir minivan olarak üretilen araç dünyanın birçok noktasında satılmıştır. Camlı ve tamamen kapalı olarak satılan bu araç firmanın en ilgi çekici araçlarından birisini olmayı başarmıştır.

Renault Kangoo üçüncü nesli ile 2021 yılından itibaren satışa sunulmuştur. 3 ve 5 kapılı olarak hazırlanan bu model Fransa’da üretiliyor. Dizel ve benzinli motorlara sahip olan bu hafif ticari araç için otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri de sunuluyor. Bu araç firmanın Nissan ile ortak geliştirdiği araçlardan birisi olarak sunuluyor.

Renault Kangoo Teknik Özellikleri

Renault Kangoo teknik anlamda firmanın en iyi hafif ticari araçları arasında yer alıyor. 2 versiyonunda hibrit motor seçeneği bulunan aracın 2021 yılından itibaren satışta bulunan üçüncü versiyonu sadece dizel ve benzinli motor seçenekleri ile sunuluyor. 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzımanlara sahip olan bu aracın boş ağırlığı 1475 kilo ile 1688 kilo arasında değişiyor.

Aracın uzunluğu 4486 mm, genişliği 1919 mm, yüksekliği 1838 mm ölçülerine sahiptir. Geniş bir iç mekana sahip olan araç koltuklu versiyonu minibüs olarak kullanılıyor. Kolçak içine gizlenmiş endüktif şarj cihazı, 3 adet USB girişi, 4 adet 12 V priz ve arka görüş kamerası da araçta bulunuyor.

Renault Kangoo Yakıt Tüketimi Değerleri

Renault tarafından üretilen bu araç özellikle hafif ticaret ile uğraşanların tercih ettikleri bir seçenektir. Kangoo için farklı motor seçenekleri insanların hizmetine sunuluyor. İşinizin durumuna ve yapacağınız güçlü ticarete göre motor tercihini yapmanız mümkündür.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 5,3 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 4,6 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 5,2 litredir.

Diğer motor seçenekleri içinde bu ortalamalara yakın yakıt tüketim değerleri vardır. Ancak yüksek yüklü durumlarda ve yüksek hızlı kullanımlarda bu yakıt değerleri özelliğini kaybedecektir. O nedenle güvenli ve ortalama sürmeniz sizin menfaatinize olacaktır.

Renault Kangoo Renk Seçenekleri

Kango modeli için firma Joy ve Touch paket seçenekleri sunuluyor. Sizlerde bu anlamda kendiniz için ideal donanım seçeneklerine ve teknik özelliklere sahip aracı tercih edebilirsiniz. Yüksek kaliteye sahip olan bu araçlar için dış renk seçimi de sunuluyor. Bu renkler arasında Buz Beyazı, Demir Mavi, İnci Siyahı, Kentsel Gri ve Yayla Gri renk seçenekleri var. Daha ilgi çekici bir donanıma ve renk tercihine firma ile iletişime geçerek sahip olmanız da mümkündür.

2.7 3 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba