Aion LX Plus
Uzunluk
4835 mm
Genişlik
1935 mm
Yükseklik
1685 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
440 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Aion LX Plus EuroNCap
2017 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Aion LX Plus Hakkında Genel Bilgiler

Aion LX Plus, 2019 yılından bu tarafa üretilen bir SUV modeldir. Guangzhou Automobile Corporation çatısı altında üretim yapan Aion tarafından üretilen bir modeldir. 5 kapılı bir SUV olan model ilk olarak Nisan 2019 yılında bir fuarda tanıtılmış, Ekim ayından itibaren üretilmeye başlanmıştır. Firmanın üretmiş olduğu ikinci araçtır.

Aion LX Plus hibrit motor ile birlikte güçlü bir beygir gücü sağlayan bir modeldir. Üç farklı elektrikli motoru vardır. Bu motorların içinde en güçlü olanı 402 beygir güç sağlayan seçenektir. 2021 yılında Aion LX’in güncellenmiş modeli LX Plus olarak satılmaya başlamıştır.

Aion LX Plus Teknik Özellikleri

Aion LX Plus 2021 yılından itibaren üretilmeye başlanmıştır. Bir enerji tarafından oluşturulan bir marka altında üretilen model elektrikli bir araç olarak piyasaya sunulmuştur. Bu aracın en özel detayı 650 kilometrelik bir menzile sahip olması olarak dikkat çekmiştir. 144.4 kWH’lik bir pile sahip olan modelde silikon sünger teknolojisi kullanılmaktadır.

Elektrikli motorları LX 60, 70, 80, 80D ve LX Plus olarak ayrılmaktadır. Aion LX Plus ile 1000 kilometrenin üzerinde bir menzil imkanı sunulmaktadır. Aracın uzunluğu 4.7 metre, genişliği 1.9 metre, yüksekliği 1.6 metredir. Pile göre değişmekle birlikte 2 tonun üzerinde bir ağırlığa sahiptir.

Aion LX Plus Yakıt Tüketimi Değerleri

Aion LX Plus elektrikli bir model olmasından dolayı düşük yakıt tüketimine sahip lüks sınıf bir SUV araç olarak dikkat çekmektedir. 0’dan 100 kilometreye 4,5 saniyede ulaşan LX Plus modeli düşük elektrik tüketimi ile uzun süre kullanım imkanı sunuyor.

  • Aion LX Plus yakıt tüketimi 100 kilometrede 15.5 ile 17.1 kWh saat arasında değişmektedir.

Tabi bu değerler aracın kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Çift motorlu olan bu araç 19 inç jantlara sahip olması, üçlü lityum pil ile hizmet vermesi ile dikkat çekmektedir. Araç güçlü motora destek olarak 700 tork güç sağlayan sistemi ile uzun seyahatlerde rahatça hareket etme imkanı sunuyor.

Aion LX Plus Renk Seçenekleri

Aion LX Plus lansman rengi olarak gri rengi tercih edilen bir modeldir. Güçlü motoru ve uzun menzilinin yanında birçok teknolojik detaya sahip olan model kullanıcılarına her türlü rahatlığı sağlıyor. Farklı renk seçeneklerinin yer aldığı modelde iç mekanın ısıtılması için güneş panelleri bulunmaktadır.

SUV modelde ayrıca 4. Seviye bir otonom sürüş imkanı da sunuluyor. Arka koltuklarda ve ön yolcu koltuğunda otomatik olarak kendini şekillendirme, bacak destekleri de yer alıyor. Karbon yan aynalar, siyah aerodinamik jant kapakları araca özel bir hava katıyor.

5 2 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba