Aion Y
Uzunluk
4410 mm
Genişlik
1870 mm
Yükseklik
1645 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
360 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Aion Y EuroNCap
2020 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Aion Y Hakkında Genel Bilgiler

Aion Y firmanın 2021 yılında ilk defa üretime başladığı hatcback model aracıdır. GAC tarafından desteklenen bu model aynı zamanda Hycan Z03 olarak da satılıyor. Kompakt MPV olarak C segmente yekın olarak sunulan bu araç önden çekişli bir elektrikli araç olmasıyla öne çıkıyor.

Firmanın özel olarak geliştirdiği şarj olabilen pillerin sunulduğu aracın iki adet motor seçeneği bulunuyor. Bu piller ile 600 kilometreye kadar menzile sahip olan model Çin’de üretilerek satışa hazır hale geliyor. Otonom sürüş özelliği ve otomatik park etme seçeneği bulunan araç kalitesi ile dikkat çekiyor.

Aion Y Teknik Özellikleri

Aion Y üç farklı donanım seçeneği ile birlikte sunuluyor. 134 beygir ve 181 beygir güçlere sahip motor seçenekleri bulunuyor. Aracın pilleri üçlü lityum pil ve lityum demir fosfat olarak sunuluyor. En küçük pil 60 kWh olarak sunulurken, bununla 460 kilometre menzil sunuyor. 70 kilovat pil ile 500 kilometre, 80 kilovat pil ile 600 kilometre menzil imkanı sunuyor. Bu aynı amanda aracın beygir ve tork gücünün de artması anlamına geliyor.

Aion Y modelinde 135 kW’lık güç ile 350 Nm tork ön aksa yeterli güç imkanını sunuyor. 4.4 metre uzunluğa, 1.7 metre genişliğe ve 1.6 metre yüksekliğe sahip olan standart model büyük bir bagaj hacmi de sunuyor. 170 kilometre maksimum hıza sahip araç tek motorlu ve önden çekişli olarak sunuluyor.

Aion Y Yakıt Tüketimi Değerleri

Aion Y yakıt tüketim değerleri aracın kapasitesine göre değişmekle birlikte standart elektrikli araç değerlerine yakın bir şekilde sunuluyor.

  • Aion Y 100 kilometrede tükettiği kilovat değeri 13,8 kWh olarak belirtiliyor.

Geniş iç tasarımı ile rahat ve konforlu bir yolculuk yapabilmenize de imkan veirlmiş oluyor. Aion Y sistemsel olarak GAC GEP 2.0 adı verilen bir platform üzerine inşa edilen elektrikli bir modeldir. Uzun menzili ile birlikte hızlı şarj etme özelliği de bulunan model kalitesi ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor.

Aion Y Renk Seçenekleri

Aion Y özel tasarımı ile minimal bir iç mekan sunuyor. 14,5 inç büyüklüğünde merkezi ekrana sahip olan araç dijital anlamda birçok enstrümanı da bulunduruyor. Multimedya ekrana sahip olan araçta aktif fren destek sistemi, ön çarpışma uyarısı, şeritten ayrılma, şeritte kalma yardımcısı olmak üzere birçok özel güvenlik desteği de bulunuyor.

Aion Y model farklı renk seçenekleri ile sunuluyor. Gri, siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve diğer farklı renk seçenekleri tercih ediliyor. 7 otomatik sürüş yardım desteği ile sunulan araç kolay park etme imkanını da sunuyor.

1 1 Oy
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba