Aion S Plus
Uzunluk
4810 mm
Genişlik
1880 mm
Yükseklik
1515 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
453 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Aion S Plus EuroNCap
2020 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Aion S Plus Hakkında Genel Bilgiler

Aion S Plus, firmanın 2019 yılında üretime başladığı Aion S’in yeni versiyonu olarak 2021 yılında piyasaya sunduğu yeni modelidir. Değerleri ve kalitesi daha yüksek olan bu modelin kasasında ufak makyaj çalışmaları yapılmıştır. Bu yeni model kısa sürede hızlı bir şarj imkanı sunmasının yanında yüksek beygir gücü ve aynı zamanda daha uzun menzile sahip olması ile dikkat çekiyor.

Aion S Plus 70 ve 80 olarak iki farklı versiyon ile birlikte sunuluyor. Elektrikli sedan olarak sunulan bu araç hızlı şarj süresinin yanında düşük tüketim değerleri, farklı donanım seçenekleri ile birlikte sunuluyor.

Aion S Plus Teknik Özellikleri

Aion S Plus birçok teknik özelliği içerisinde barındırıyor. 224 beygir güce sahip olan araçta 350 Nm tork gücü bulunuyor. Aracın maksimum hız sınırı 170 km olarak belirlenmiştir. 0’dan 100 kilometreye 6,8 saniye de ulaşabilen model tek motor olarak sunuluyor.

1750 kg ağırlığında olan aracın uzunluğu 4.8 metre, genişliği 1.8 metre, yüksekliği 1.5 metredir. Ayrıca 453 litre bagaj hacmine sahiptir.

70 ve 80 kWh’lık iki farklı bataryaya sahip olan aracın menzili 602 kilometredir. 45 dakika içerisinde DC şarj ünitesinden dolan araç AC’dan 6,6 kW, DC’den 100 kW hız ile şarj olabiliyor.

Aerodinamik açıdan çok gelişmiş olan aracın 0.211 CD’lik bir sürtünme katsayısı bulunuyor. Tek bir elektrikli motora sahip olan araç hızlı şarj olabilmesinin yanında kaliteli tasarımı ve lüks iç donanımıyla da dikkat çekiyor.

Aion S Plus Yakıt Tüketimi Değerleri

Aion S Plus hem şehir içinde hem de şehirler arası yollarda düşük yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor. Düşük ağırlığı, güçlü pilleri sayesinde bu imkanı sürücülere sunuyor.

  • Aion S Plus 100 kilometrede 11.6 kWh’lik bir tüketim değeri ile birlikte sunuluyor.

Tabi aracın ağırlığı arttığı zamanlarda bu tüketim miktarı güç aktarımından dolayı biraz daha yüksek olacaktır. Lityum iyon pillere sahip olan araç hızlı şarj olabiliyor. 30-45 dakika arasında %80 şarj kapasitesine ulaşabilen araç yüksek kaliteli ile konforlu sürüş imkanı sunuyor.

Aion S Plus Renk Seçenekleri

Aion S Plus birçok açıdan yüksek kalitesi ile dikkat çekiyor. Özel tasarımı, geniş iç kullanım alanları, eğlence, bilgi paneli detayları, klima, yol kontörlü, yol bilgisayarı, koltuk ayar detayları gibi birçok özelliği sizlere sunuyor.

Aion S Plus beyaz, siyah, kırmızı ve isteyen müşteriler için özel renk seçenekleri ile birlikte sunuluyor. Firma bu konuda hem iç hem de dış tasarım renk seçiminde müşterilerine istedikleri imkanı sunuyor.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba