Aion S
Uzunluk
4768 mm
Genişlik
1880 mm
Yükseklik
1530 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
453 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Aion S EuroNCap
2020 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Aion S Hakkında Genel Bilgiler

Aion S, GAC Grup tarafından üretilen ilk kompakt elektrikli otomobil olma özelliğine sahiptir. 2018 yılında tanıtımı yapılan model 2019 yılından itibaren üretilmeye başlanmıştır. Aracın yenilenen versiyonuysa 2021 yılında Aion S Plus olarak tanıtılmıştır.

Araç piyasaya ilk modellerinden itibaren 7 farklı donanım imkanı ile sunulmuştur. İki farklı elektrikli motora sahip olan model 510 kilometre menzili ile dikkat çekmektedir. Lityum iyon pillere sahip olan güç aktarım organı kullanıcısına yüksek bir beygir gücü kullanma imkanı sunuyor.

Aion S Teknik Özellikleri

Aion S 184 beygir bir motor ile birlikte sunuluyor. Bu motorda 320 Nm tork gücü bulunan elektrikli motor yer alıyor. Bu güç kullanıcıya 510 kilometre menzile imkanına ulaşma şansı veriyor.

Aion S’in uzunluğu 4.7 metre, genişliği 1.8 metre ve yüksekliği 1.5 metre olarak standart bir şekilde veriliyor. 2019 yılında üretilen bu model aynı zamanda Toyota ve Honda tarafından farklı isimlerle üretilerek farklı noktalarda satılıyor.

Önden çekişli olan aracın içerisinde ses sistemi, elektronik camlar, navigasyon sistemi ve otomatik klima bulunuyor. Bilgi ve eğlence ekranı olarak isimlendirilen bölüm 12,3 inçlik bir ekran üzerinden sunuluyor. İç mekanın hareketlenmesi için açılır tava kısmında şeffaf bir güneş paneli sistemi de bulunuyor.

2021 yılında güncellenen Aion S Plus versiyonu daha güçlü piller, özel detaylar ve uzun menzil imkanı ile birlikte sunulmaktadır. GAC firmasının ürettiği ilk elektrikli sedan olma özelliği Aion S modelinindir.

Aion S Yakıt Tüketimi Değerleri

Aion S elektrikli bir sedan olmasından dolayı düşük yakıt tüketim değerlerine sahiptir. Boş ağırlığı 1600 kilo olan model 453 litre bagaj hacmi ile birlikte sunuluyor. Otomatik şanzımana sahip olan araç 184 beygir güç ile 300 Nm tork imkanını kullanma şansı sunuyor.

  • Aion S modeli 100 kilometrede ortalama olarak 13 kWh elektrik tüketimi yapıyor.

Tam dolum ile birlikte 510 kilometre menzile sahip olduğu aktarılan aracın tam dolumun 10 saat içerisinde olduğu aktarılırken, kısa süreli hızlı şarj ile birlikte %80 kapasite dolumu sağlandığı aktarılıyor.

Aion S Renk Seçenekleri

Aion S farklı renk seçenekleri ile birlikte satılıyor. Beyaz ana renk olarak sunulurken, bunun yanında gri, siyah, kırmızı, turkuaz gibi farklı renkler de bulunuyor. Birçok teknolojik detayın yer aldığı model konforu, teknolojiyi ve yeniliği aynı şekilde değerlendirme şansını sürücüsüne sunmayı amaçlıyor. Birden fazla donanım seçeneği olan elektrikli sedan sayesinde uzun yolculuklar daha keyifli bir hal alıyor.

5 1 Oy
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba