Makyajlı Skoda Kamiq, Test Edilirken Yakalandı!

27 Eyl 2022
0 Yorum
Makyajlı Skoda Kamiq, Test Edilirken Yakalandı!
İÇİNDEKİLER

Skoda tarafından 2019 yılında üretimine başlanan SUV modeli Kamip, o tarihten itibaren birçok ülkede satışına başlanan bir model oldu. Çek Cumhuiyeti’nde bulunan Skoda fabrikasında bulunan bu araç Avrupa’da en çok satılan SUV araçlar arasında kısa sürede yerini almayı başardı.

Estetik bir tasarıma sahip olan beş kapılı SUV araç genel anlamda birçok ilginç detayı ve ufak ipuçlarını içinde barındırması ile dikkat çekiyor.

Satışa sunulmasının üzerinden 3 yıl geçtikten sonra Skoda, yeni Kamiq için hazırlıklarına devam ettiğini açıklamıştır. Bu makyajlı kasa olarak çıkaran modelin ilk fotoğrafları test yapıldığı sürede casuslar tarafından çekilerek basına sızdırıldı.

Yeni Makyajlı Skoda Kamiq Test Sürüşünde Görüntülendi!

Yeni Skoda Kamiq’in basına sızdırılan fotoğraflarında kasa anlamında çok ciddi bir değişiklik olmadığını dikkat çekse de tam anlamıyla bilgi vermediği görülüyor. Özel kaplama ile test sürüşünde yer alan bu aracın ön ve arka kısımlarında özel bir kamuflaj bulunması dikkat çekiyor.

Ön kısımdan araç incelendiğinde tampon kısmında özel havalandırma girişleri bulunduğu görülüyor. Bu aracın en dikkat çekici kasa değişikliği olarak dikkat çekiyor. Ana ızgara olarak bilinen ön panjur kısmında ve far gruplarında pek bir dikkat olmadığı görülebiliyor.

Arka kısmından araç incelendiğinde çok dikkat çekici bir detayın değişmediği ilk bakışta dikkat çekiyor. Tek değişiklik olarak arka kısmında bulunan stop lambalarında grafik anlamında bir değişiklik olabileceği görülüyor.

Tüm bu detayların yanında Skoda Kamiq aracının tampon süslemeleri anlamında iyi olduğu göze çarpan detaylardan bir tanesidir. Aracın bu fotoğraflarında iç tasarım konusunda herhangi bir bilgi alınmadığını da görülüyor. Ama bakıldığında ciddi anlamda iç kısımda bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

2019 yılından itibaren ülkemizde de satışta bulunan Skoda Kamiq motor anlamında da farklı bir seçenek sunulmayacağı düşünülüyor. 1 litrelik ve 1.5 litrelik benzinli, ayrıca 1.6 litrelik dizel motora sahip olan aracın ne zaman tanıtımının yapılacağı hakkındaysa firma tarafından açıklanan herhangi bir bilgi yok. Yeni makyajlı Skoda Kamiq’in bu tasarımıyla da en çok satan SUV araçlar olacağını söylemek doğru olacaktır.

En Çok Tercih Edilen Skoda Modelleri

haraketli araba