Renault Trafic
Uzunluk
4687 mm
Genişlik
2163 mm
Yükseklik
1693 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
525 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Renault Trafic EuroNCap
2017 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Trafic Fiyat Listesi

Renault Trafic
Trafic Combi 5+1 Grand Confort 6 m3 2.0 Blue dCi D-Full
150 bg
Manuel
Dizel
1.182.000 ₺
Trafic Combi 5+1 Grand Confort 6 m3 2.0 Blue dCi EDC D-Full
170 bg
Otomatik
Dizel
1.269.000 ₺
Trafic Combi 8+1 Grand Confort 6 m3 2.0 Blue dCi EDC D-Full
170 bg
Otomatik
Dizel
1.382.000 ₺

Renault Trafic Hakkında Genel Bilgiler

Renault tarafından hafif ticari araç ve otomobil olarak kullanılmak için üretilen Trafic ilk olarak 1981 yılında satışa sunulmuştur. Dünyanın farklı noktalarında satışta olan bu aracın isimleri Opel Vivaro, Fiat Talento ve Nissan NV300 olarak da biliniyor. Fransa’da bulunan Sandouville fabrikasında üretilen bu aracın tasarımını Kihyun Jung yapıyor. Dizel motor seçeneği ile sunulan orta boy van olarak geçiyor.

Farklı motor ve şanzıman seçenekleri bulunan araç panelvan ve muştix isimleri ile satılıyor. Panelvan olan modeli 2+1 olarak sunulurken, Multix olarak kabul edilen modelse 5+1 olarak sunuluyor. 2014 yılından itibaren üçüncü versiyonu satışta olan araç dünyanın birçok ülkesinde diğer firmalar ile yapılan anlaşma ile farklı isimler ile satışta bulunuyor.

Renault Trafic Teknik Özellikleri

Firmanın ürettiği hafif ticari araç aynı zamanda yolcu aracı olan Trafic modelinin son versiyonunda 1.6 L ve 2.0 Litrelik dizel motor seçenekleri bulunuyor. Manuel vites seçeneği 6 ileri olurken, otomatik seçeneği de Quickshift ve EDC olarak 6 ileri olarak sunuluyor.

Araç için üretilen motorlar 95 beygirden başlayarak 170 beygir güce kadar ulaşabiliyor. Yakıt değerleri ortalamaya yakın olan tarzına göre değişen uzunluk değerleri vardır. Yolcu taşımacılığı, otomobil ve hafif ticari araç olarak kullanılan bu araç güçlü tasarımı ile şehir içerisinde rahat bir şekilde hareket etme fırsatını sürücüne sunuyor.

Renault Trafic Yakıt Tüketimi Değerleri

Renault Trafic birçok alanda kullanıma uygun bir tasarım ile satışta yer alması sebebiyle güçlü motoru ile satışta bulunuyor. Araç şehirler arası düşük yakıt tüketimine sahipken, şehir içi kullanımında düşük yakıt değerlerine sahiptir. 2 litrelik dizel motoru için değerler şu şekildedir.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 8 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 6,1 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 7,1 litredir.

Güçlü bir tasarıma sahip olan bu araç dikkat çekici duruşunun yanında yüksek güce çıkabilmesi ve bunu 12 saniye gibi bir sürede 100 kilometreye ulaşması ile dikkat çekiyor.

Renault Trafic Renk Seçenekleri

Renault Trafic için firmanın sunduğu birçok özel yapı ve seçenek sunuluyor. Tabi panelvan ve camlı tasarım tercihlerine göre bunu yapmanız gerekiyor. Dış renk içinse Arsenik Gri, Bulut Mavi, Carmen Kırmızı, Duman Gri, Gece Siyahı ve Gri Füme renkler bulunuyor. Yapısal olarak tercihinize göre araç içi kullanımda ekleme şansınıza sahip olduğunuz özel donanımlar da bulunuyor.

1.5 2 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba