Renault Koleos
Uzunluk
4687 mm
Genişlik
2163 mm
Yükseklik
1693 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
525 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Renault Koleos EuroNCap
2017 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Koleos Fiyat Listesi

Renault Koleos
Koleos Icon 1.3 TCe EDC
160 bg
Otomatik
Benzin
1.965.000 ₺

Renault Koleos Hakkında Genel Bilgiler

Renault Koleos, Fransız firması tarafından 2008 yılında üretim hattına eklenen bir SUV modeldir. Bu araç Kore’de bulunan Samsung Motors fabrikasında üretilerek dünyanın birçok ülkesine satışı gerçekleştiren SUV seçeneklerinden bir tanesidir. Bu özel SUV modelin tasarımı Patrick le Quement tarafından yapılıyor.

Kompakt bir SUV araç olarak tasarlanan bu araç özel bir tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 2016 yılından itibaren ikinci jenerasyonu satışta olan bu araç ilk olarak Pekin Otomobil Fuarında görücüye çıkmıştır. Renault ve Nissan ortak platformu tarafından üretilen Koleos modeli, Kadjar modelinin temelleri üzerine inşa edilmiştir. Araç için dizel ve benzinli motor seçenekleri sunuluyor.

Renault Koleos Teknik Özellikleri

Koleos modelinin ikinci versiyonu için dizel ve benzinli motorlar sunuluyor. Güçlü motorlara sahip olan araçlarda Nissan motoru kullanıldığını da görülüyor. Şanzıman tercihi 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik olarak sunuluyor. Dünyanın birçok noktasına satışı yapılan bu araç için makyajlanan modeller bulunuyor.

Aracın boş ağırlığı 1520 ile 1654 kilo arasında değişiyor. Eğlenceli tasarımının yanında ek donanımlar aracın kilosunu arttırıyor. Aracın uzunluğu 4672 mm, genişliği 1843 mm ve yüksekliği de 1678 mm olarak sunuluyor. Aracın ikinci jenerasyonun tasarımı Alexis Martot tarafından yapılmıştır. 177 beygire kadar güç sağlayan bu araç farklı isimlerde dünyanın diğer noktalarında satılıyor.

Renault Koleos Yakıt Tüketimi Değerleri

Koleos modeli için dizel ve benzinli motor seçenekleri sunuluyor. Bu seçenekler arasında 1.3 TCe EDC 160 beygir güce sahip olan motoru dikkatli incelendiğinde en çok satan seçeneklerden bir tanesidir. Bir şehir içi SUV olarak Koleos’u tercih edecekler için en iyi tercih bu olarak dikkat çekiyor.

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 6,8 litre,
  • Şehirler arası yakıt tüketimi 100 kilometrede 5,4 litre,
  • Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 5,9 litredir.

Bunun dışında ki diğer seçenekler için daha yüksek ve daha düşük yakıt değerleri sunuluyor. Bu değerlerden daha çok aracı nasıl bir alanda kullanacağınız göre motor tercihinizi yapmak sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Renault Koleos Renk Seçenekleri

Şehir içi bir kompakt SUV tercihini Koleos olarak tercih edenler için bu araçta İcon, Joy ve Touch donanım paketleri sunuluyor. Bu paketler içerisinde eğlence, güvenlik, sağlamlık, bilgilendirici detaylar gibi çok sayıda ekleme yapılması sağlanıyor. Renk seçenekleri Ametist Moru, Beyaz, Parlak Elmas Beyazı, Lagün Mavi, Metalik Siyah, Mineral Bej, Muson Gri, Retro Kırmızı ve Ultra Gri gibi bu araca özel renk skalası sunuluyor.

4.7 3 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba