Renault Scenic Vision
Uzunluk
4687 mm
Genişlik
2163 mm
Yükseklik
1693 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
525 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Renault Scenic Vision EuroNCap
2017 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Scenic Vision Resimleri

Renault Scenic Vision

Renault Scenic Vision Hakkında Genel Bilgiler

Renault Scenic firmanın en eski aile aracı modellerinden bir tanesidir. Bu model ilk olarak 1991 yılında üretilmişi bir MPV modeldir. Fransa’nın Douai şehrinde üretilen bu araç önden motorlu ve önden çekişli olarak üretilmektedir. 2016 yılında dördüncü versiyonu yollarda bulunan aracın 2024 yılında Renault Scenic Vision adında yeni bir modeli yollara çıkacaktır.

Renault Scenic Vision ilk olarak 2022 yılında tanıtımı yapıldı. 2024 yılında yollarda olması beklenen bu araç crossover olarak tasarlanmış bir tamamen elektrikli motora sahip araçtır. Scenic serisinin devamı olan bu araç gelecek yıllarda özel bir tasarımının yanında düşük yakıt tüketimi ile dikkat çekecek gibi duruyor.

Renault Scenic Vision Teknik Özellikleri

Scenic ilk olarak bir MPV model olarak tasarlanmış ve yıllarca satışı yapılmış bir aile aracı olarak sunulmuştu. 2024 yılında yeni Scenic Vision bunun yerini crossover tarzına sahip olarak gelecek bir araç gibi duruyor. SUV yapısına uygun kasa tasarımı aracın farklı bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Modelin konsept aracı incelendiğinde dış tasarımın da tercih edilen modern çizgilerin iç tasarımında da takip edildiği görülüyor. Kullanılan direksiyon tasarımı bilim kurgu filmlerin de ki araçlara benzemesine yardımcı oluyor. İçi tamamen ambiyans aydınlatma ile kaplanan araç farklı bir his uyandırmaya geliyor. Ön konsol kısmı da tasarım anlamında sınırları zorlamaya geliyor.

Renault Scenic Vision Yakıt Tüketimi Değerleri

Renault tarafından üretilen Megane E-Tech modelinde kullanılan 215 beygir güce sahip olan elektrikli motor Scenic Vision modelinde de yer almayı bekleniyor. 40 kWh bir bataryanın yer aldığı araçta 16 kW gücünde bir hidrojen desteği de bulunuyor. Bu sayede aracın ikili kombinasyon ile çalışması sağlanmış oluyor. Bu da aracın 800 kilometre menzile ulaşması anlamına geliyor.

Renault firması bu aracın üretiminde çok ilginç bir teknik izlediğini aktarıyor. Aracın tüm tasarımında yer alan malzemelerin %70’lik kısmı geri dönüşümde kazanılarak yapılıyor. Aynı zamanda kullanım ömrü tamamlandığında %95’inin geri dönüşüm için kullanılmasına da imkan verilmiş oluyor.

Renault Scenic Vision Renk Seçenekleri

Henüz konsept aşamasında bulunan bu modelin 2024 yılında tamamen elektrikli bir şekilde sürücüler ile buluşması bekleniyor. Renault Scenic Vision hem iç hem de dış tasarımında çok fazla değişiklik olmaması durumunda birçok ilginç ve göze hoş gelen hat ile birlikte geliyor. Aynı zamanda ne tür renk seçenekleri olacağı da tam olarak bilinmiyor. İlerleyen günlerde bu aracın daha detaylı ve sağlam tanıtım videoları ortaya geldiğinde sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

0 0 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba