Renault Twizy E-Tech
Uzunluk
4687 mm
Genişlik
2163 mm
Yükseklik
1693 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
525 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5
Renault Twizy E-Tech EuroNCap
2017 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
97
Çocuk Yolcu
Güvenliği
84
Yaya
Güvenliği
71
Güvenlik
Ekipmanı
60

Twizy E-Tech Resimleri

Renault Twizy E-Tech

Renault Twizy E-Tech Hakkında Genel Bilgiler

Renault Twizy E-Tech, firmanın en yeni elektrikli modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. 2022 yılında satışa sunulan bu araç küçük bir elektrikli motor ile birlikte iki kişilik olarak sunuluyor. Firmanın ürettiği ilk Twizy modeli ile büyük bir benzerliğe sahip olan elektrikli araç hızlı şarj olabilmesi ve şehir içerisinde ideal kullanım sunmasıyla dikkat çekiyor.

Twizy E-Tech bir otomobil olarak değil elektrikli mikro otomobil olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda bu aracı dört tekerlekli bir bisiklet olarak sınıflandırıldığı noktalar da bulunuyor. Valladolid şhrinde üretilen bu aracın bir diğer üretim noktası Güney Kore’de bulunan Busan fabrikasıdır.

Renault Twizy E-Tech Teknik Özellikleri

Renault Twizy modeli ilk olarak 2012 yılında üretilmeye başlandı. Elektrikli modeliyse 2012 yılında satışa sunuldu. İki kişilik olarak tasarlanan bu araç tek dişli bir aktarma organıyla çalışıyor. İçerisinde 6,1 kWh’lık bir lityum iyon pil bulunduğu görülüyor.

Bu aracın ortalama menzil kapasitesi 90 kilometre olarak sunuluyor. 450 kilo ağırlığında olması ve küçük boyutlu bir araç olması şehir içinde kolay bir kullanım sağlamasına imkan tanıyor. Normal ev elektriği ile 3,30 saat içerisinde tamamen dolan bu aracın şarj durumunu yol bilgisayarı ile takip etmek mümkün oluyor.

Her fren yapıldığında tüketilen enerjiyi geri kazanan sistem sayesinde uzun yolculuklar yapılması da mümkün oluyor. Ekonometre ekranı üzerinden ortalama menzilinizi ve ayrıca maksimum enerji tüketimi de görmek mümkün oluyor.

Renault Twizy E-Tech Yakıt Tüketimi Değerleri

Renault Twizy E-Tech yüzde yüz elektrikli bir araç isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Şarj edilebilir olması çok kolay olan araç iki kişilik tasarımı ile kolay park ve trafikte sıkışıklıktan kurtulma imkanı da sunuyor.

Düşük bir enerji harcama kapasitesine sahip olan aracın menzili 80-90 kilometre arasında değişiyor. Uzun yolda kullanıma çok fazla uygun olmayan bu araç daha çok şehir içinde kullanım için tasarlanmıştır. Ağırlık kapasite miktarı 75 kilo olan aracın 180 litrelik bir hacim kapasitesi de bulunuyor.

Renault Twizy E-Tech Renk Seçenekleri

Renault Twizy E-Tech özel bir tasarıma olduğu gibi çok özel detaylarıyla da dikkat çekiyor. Çevreci ve sessiz bir araç olan Twixy E-Tech modeli genel hatları ile dikkat çeken bir araçtır. Maksimum iki kişinin kullandığı araç için dış renk kombinleri bulunuyor. Açık mavi, kırmızı, beyaz ve siyah gibi özel renklerin yer aldığı aracın iyi bakıldığında kullanıcıya her türlü konforu ve rahatlığı sunduğu görülüyor.

1.5 2 Oylar
Değerlendirmeler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
haraketli araba