Araç Kiralama Firmaları Tarafından Tercih Edilen 16 Araba Modeli

16 Ağu 2022
0 Yorum
Araç Kiralama Firmaları Tarafından Tercih Edilen 16 Araba Modeli
İÇİNDEKİLER

İnsanlar ihtiyaçlarından ötürü çok sayıda araç kiralamaktadır. Bu sayı binleri geçerken araç kiralama firmaları da buna cevap verebilmek için farklı sınıflarda ihtiyaçları karşılamak için araç satın alımı gerçekleştirir. Bu konuda birçok araç modeli olmakla birlikte en çok tercih edilen araçlar genelde ekonomik sınıf olarak tabir edilen az yakan ve kiralama ücreti az olan araçlardır.

Bu konuda firmalar şirketler üzerinden anlaşma yaparak belirli zaman dilimlerinde araçlarını yenilemeyi ve daha iyi araçlar ile müşterilerine yardımcı olmayı tercih ederler. Kalite açısından sorunsuz ve yüksek miktarda bakım isteyen araçlar yerine, belirli şartları sağlayan ve uzun ömürlü kilometre yapabilen modeller genelde tercih edilir.

Sadece ekonomik araçlar değil araç kiralama firmalarında prestij, premium ve lüks araç modelleri de yer alıyor. Kısaca ekonomik anlamda her düzeyden müşterilerine bu sayede cevap vermeyi de başarmış oluyorlar. Yüksek kaliteli araçların fiyatları artarken, uygun modellerse belirli fiyat aralıklarında günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanıyor. Firmalar bu konuda birden fazla seçenek sunmayı tercih ediyor. En çok kiralanan 16 farklı araba modeli de aşağıdaki gibi sıralanıyor.

Araç Kiralama Nedir?

Araç kiralama belirli günlerde ve zaman aralıklarında belirli bir ücret karşılığında insanlara araçların kiralanması için verilen hizmettir. Bu hizmet belirli şartlar yerine getirilerek sunuluyor. Büyük araç kiralama şirketleri havalimanı, şehir merkezlerinde bu hizmeti verirken, yerel bazda da birçok firma bu hizmeti kanunlar çerçevesinde sunuyor.

Büyük şirketler araçların farklı noktalara teslim edilmesini sağlarken, küçük firmalarda alınan araç alındığı noktaya bırakılıyor. Bu hizmet günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak talep edilen hizmetin durumuna göre sunuluyor. Süre ne kadar uzun olursa araç kiralama bedeli de o denli düşmektedir. Ancak kiralanacak aracın sınıfı yükseldikçe fiyatta otomatik olarak yükselmektedir.

Araç Kiralama Firmaları

Araba fiyatlarının çok yüksek olmasıyla birlikte araç kiralama alana büyük kaymalar olmaktadır. Araba maliyetleri çok fazla olduğundan aylık veya yıllık araç kiralama hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Ülkemizde en fazla tercih edilen 10 araç kiralama firması;

Kiralama Firmalarının Araç Segmentleri

Araç kiralama firmaları birçok farklı gelir grubuna ait müşterilerine hizmet veriyor. Gelir grubu en üst seviyede olan insanlar için lüks ve premium araç modelleri kiralama hizmeti veriliyor. Bunun yakında alt gelir grubunda kısa süreli olarak araç kiralamak isteyenlere düşük miktarlı araç kiralama hizmeti de veriliyor.

Bu hizmet firmalar tarafından dört farklı segment üzerinden sunuluyor. En çok tercih edilen sınıf ekonomik olan oluyor. Bunun yanında prestijli modeller, lüks modeller ve premium modeller seçenek olarak firmalar tarafından kiralanması için sunuluyor. İsteyen istediği modeli ve aracı bu sayede buluyor, istediği süre boyunca belirli bir sözleşme imzalayarak kiralama şansına sahip olabiliyor.

Ekonomik Araç Modelleri

Ekonomik araçlar en uygun fiyata kiralama şansı bulunan araçlardır. Ülkemizde bu anlamda en çok tercih edilen 4 model aşağıda ki gibi sıralanmaktadır.

Renault Clio

Renault Clio modeli ülkemizde kiralama şirketleri tarafından en çok sunulan ve insanların en çok tercih ettikleri modeldir. Az yakıt tüketiyor olması, daha uygun fiyata kiralanabiliyor olması gibi birçok sebep bu aracın farklı modellerinin rahatça kiralanması anlamına gelmektedir. En önemli noktası ekonomik motoru sebebiyle az yakıt tüketiyor olmasıdır.

Fiat Egea

Fiat Egea, ülkemizde üretilen araç modellerinden birisi olarak araç kiralama firmaları tarafından en çok satılan alınan modeldir. 2015 yılında ilk defa üretilmeye başlayan model farklı versiyonları ile satışa sunulmaktadır. En çok satılan araç modelleri arasında ilk sırada olan Egea, aynı zamanda araç kiralama hizmeti sunan firmalarından en çok tercih ettiği modellerden bir tanesidir.

Hyundai i20

Hyundai i20 modeli hatchback bir versiyon olarak satışa sunulmuştur. Küçük boyutlu bir araç olması, ideal yakıt tüketim değerlerine sahip olması, gerektiğinde uzun kilometreleri belirli bir konfor aralığında sunuyor olması sebebiyle tercih edilmektedir. Bu sebeple de firmaların ekonomik sınıfta araç kiralama konusunda tercih ettikleri bir model olma özelliğine sahiptir.

Opel Corsa

Opel Corsa, yıllardır ülkemizde ekonomik sınıfın en önemli temsilcilerinden bir tanesidir. Alman firması 1980 yılından bu tarafa bu aracın farklı versiyonlarını satışa sunmuştur. 2019 yılından itibaren altıncı Corsa versiyonu firmalar tarafından satın alınarak, az yakan ve belirli bir konfora sahip olan araçlar arasında kiralama hizmeti olarak sunuluyor.

Prestij Araç Modelleri

Belirli bir kaliteye ve konfora sahip ancak ne alt sınıfta ne de üst sınıfta yer alan araç modelleri prestijli bir seçenek olarak sunuluyor. Kiralama şirketleri tarafından en çok tercih edilen prestijli modeller aşağıda ki gibidir.

Audi A3

Audi tarafından üretilen A3 modeli günümüzde dördüncü nesil versiyonu ile satışa sunuluyor. Belirli bir konfor ve motor gücü sunan bu modeller de kiralama şirketleri tarafından özel olarak tercih ediliyor. Ekonomik sınıfın bir miktar üzerinde bedeller ile kiralanıyor.

Bmw 2 Serisi

BMW’nin ürettiği 2 serisi araçlar ülkemizde ve diğer ülkelerde belirli konfor, teknoloji, güvenlik ve sağlamlık özellikleri ile satılıyor. Dizen, benzinli ve yüksek beygir gücü sunan versiyonları özel belirlenen fiyat aralıkları ile firmalar tarafından belirli bir düzenle kiralama şirketlerine sunuluyor. Prestij için araç kiralamak isteyenlerse bu aracı sıklıkla tercih ediyor.

Citroen C5 Aircross

Citroen C5 Aircross ülkemizde kalite, konfor ve özellikler açısından en ilgi çeken modeller arasında yer alıyor. MPV tarzı ile dikkat çeken araç belirli bir kaliteye ulaşması ile dikkat çekiyor. Ayrıca farklı motor versiyonları sayesinde düşük yakıt tüketimi sebebiyle de ülkemizde kiralanabilecek araçlar arasında bu sınıfta yer alıyor.

Hyundai Tucson

Hyundai Tuscon, Güney Koreli firma tarafından 2004 yılından bu tarafa SUV sınıfında üretiliyor. Birçok özelliği bulunan araçta güvenlik yazılımları, sürüş yardımcıları, yüksek teknolojik detayları ile dikkat çekiyor. C segmentin de yer alan araç özel hissetmek isteyenlere kiralanabilecek bir araç olarak belirli bir kalite ile birlikte sunuluyor.

Premium Araç Modelleri

Premium sınıf araçlar belirli bir işçilik kalitesine sahip, malzeme ve teknoloji açıdan en üst sınıfa en yakın araçlar olarak kiralanan modeller olarak öne çıkıyor.

BMW 3 Serisi

BMW firmasının ürettiği 3 serisi modeller buna en yakın olan seçenekler olarak öne çıkıyor. 1975 yılından bu tarafa farklı versiyonları üretilen bu model kompakt üst sınıf otomatik olarak sunuluyor. 4 kapılı, 5 kapılı ve 2 kapılı coupe ve cabrio seçenekleri bulunuyor. Kendisini özel hissetmek ve önemli bir yere gitmek isteyenlerin başlıca kiralama tercihi oluyor.

Mercedes C Serisi

Alman üretici Mercedes tarafından üretilen C serisi araçlar sınıfın belki de en dikkat çekici modelleri arasında yer alıyor. Yüksek teknolojiyle donanımlı olan bu araçlar, eğlence, güvenlik, kalite ve birçok detayı eksiksiz bir şekilde içerisinde barındırması ile de dikkat çekiyor. Bu de onu premium araç kiralama seçenekleri arasında yer almasını sağlıyor.

Peugeot 3008

Peugeot 3008 SUV crossover sınıfında üretilen bir modeldir. 2019 yılından itibaren ikinci nesli yollarda olan bu model yüksek kalitesi sebebiyle öne çıkan bir model olarak dikkat çekiyor. Kendisini özel hissetmek ve önemli toplantılara katılmak isteyenlerin başlıca tercihleri arasında premium araç kiralama seçeneği olarak yer alıyor.

Volvo S90

Volvo S90, hem üst sınıfa hem de orta sınıfa hitap eden bir modeldir. 2015 yılında üretilmeye başlanan bu model güvenlik açısından sınıfın zirvesi olması sebebiyle ve kaliteli malzeme, yüksek işçilik ve özel teknolojiler ile dikkat çekiyor. Güçlü motor seçeneği ve dikkat çekici özellikleri ile premium sınıfın tavanını belirleyen model olarak sunuluyor.

Lüks Araç Modelleri

Araç kiralama firmaları tarafından lüks sınıfın en çok kiralanan 4 modeli aşağıda ki gibi sıralanıyor. İş adamları, kurum amirleri gibi birçok önemli kişi bu araçları tercih ediyor.

Volvo XC90

Volvo XC90 üst sınıf SUV olarak üretilen bir modeldir. Yüksek güvenlik  önemli, gelişmiş teknolojik detaylar, yol yardımcısı eklemeler ile dikkat çeken bu model ülkemizde lüks sınıfta kiralama hizmetleri arasında yer alıyor. Birçok önemli kategori de ödül almayı başaran SUV modeli yüksek kiralama bedelinin karşılığını fazlasıyla veriyor.

Audi A6 Sedan

Audi A6’nın sedan modeli iç tasarım detayları, yüksek üretim kalitesi, kendi sınıfına göre ideal yakıt tüketim değerleri, farklı motor seçenekleri ile birlikte sunuluyor. Yönetici arabası olarak lanse edilen bu model lüks araç kiralamak isteyenlerin en çok tercih ettikleri modeller arasında yer alıyor. Hem sportif bir görünüm hem de yüksek konfor detayları da bunu destekliyor.

BMW 7 Serisi Sedan

BMW 7 serisi sedan modeller üretilmeye başladığı 1977 yılından itibaren sınıfının en çok tercih edilen modellerinden bir tanesidir. Lüks araç denildiğinde ilk akla gelen bu seçenek yüksek mevki sahibi insanlar ve yüksek gelir grubunda yer alanlar tarafından makam aracı olarak kullanılmak için uzun süreli olarak kiralanan modellerden bir tanesidir.

Mercedes-Benz S Serisi

Lüks araç segmentinin zirvesinde her zaman Mercedes-Benz S serisi yer alıyor. Ünlüler, başkanlar, devlet liderleri, lüksü seven kişiler tarafından tercih edilen bir modeldir. S’in anlamı Sonderklasse yani özel sınıf olarak biliniyor. Günümüzde en yüksek teknolojiye, kaliteli malzemeye ve birçok özel donanım sahip olan bu model ülkemizde araç kiralama firmalarının en ilgi çekisi seçenekleri arasında yer almayı başarıyor.

haraketli araba